Siyaset

Bilgi ve birikimimi Kırıkkale için kullanacağım

AK PARTİ’DEN ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPAN YILMAZER
Haziran ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimlerinde milletvekili adayı olarak halkın karşısına çıkmayı hedefleyen 22. dönem Milletvekili merhum Murat Yılmazer’in oğlu Avukat Mehmet Yılmazer Ak Parti’den aday adaylık başvurusunu yaptı. İl binasına gelerek dilekçesini veren Yılmazer bilgi ve birikimini Kırıkkale için kullanmak istediğini söyledi.

MÜRACAATINI YAPTI
AK Parti’den 27. Dönem Milletvekili aday adaylığını açıklamak için kalabalık bir grupla AK Parti İl Başkanlığına gelen Avukat Mehmet Yılmazer parti yöneticileri ile birlikte düzenlenen toplantıya katıldı. Toplantıda öncelikle niçin aday adayı olduğu konusunda açıklamalarda bulundu. Yılmazer “Bugün kendi kişisel tarihim içinde, ilk gençlik yıllarımdan başlayan siyaset hayatımda çok özel bir günü yaşıyorum. Rabbim bana bu yaşıma kadar çok dolu bir ömür yaşamayı nasip etti. Binlerce şükürler olsun. Şükürler olsun ki Rahmetli babamın da hemen her kademesinde bulunduğu bir büyük davanın ailece kahrını çekmeyi nasip etti” ifadesini kullandı. Yaklaşık bir buçuk yıl kadar önce aktif siyaset yapacağını duyurduğunu belirten Yılmazer. Kırıkkale’de artık geleneksel siyaset anlayışının yerini Türkiye siyasetine ve dünya siyasetine bırakacak bir anlayışın hakim olması için yoğun çaba gösterdiğini söyledi.

SİYASETTE YENİ BİR DÖNEME GİRİYORUZ
Bu zamana kadar Kırıkkale siyasetinde herkese mavi boncuk dağıtma ve bir biçimde işini görme kültürünün hâkim olduğunu belirten Yılmazer “Bu anlayış ne dini idi ne de milli idi. Bizim kültürümüzde doğruya doğru, eğriye eğri demek gerekirdi.  Biz lakabı “el emin” olan bir peygamberin ümmeti değil miydik? Bizim ağzımızdan doğrudan gayrı bir cümle çıkabilir miydi ? İşte ben tam da bu anlayışın, bu inancın pratiğe dönüşmüş halini göstermek istedim. Bana “Kırıkkale bu siyasi anlayışa hazır değil” diyenlere inat, Kırıkkaleli hemşerilerim bana verdikleri destekle, beni şaşırtan ve çok mutlu eden yepyeni önerilerle, fikirlerle geldiler. Bilirsiniz ben hep kitabın tam ortasından konuşmayı severim. Kimse alınmasın, kırılmasın, aksine gurur duysunlar ki Kırıkkale seçmeni Kırıkkale’de yapılan geleneksel siyasetin çok ama çok önünde. İşte bu nedenle Kırıkkale siyasetinde de yepyeni bir döneme giriyoruz. Zaten hayat da bizi buna zorluyor” diye konuştu.

DÜNYAYI OKUYACAK DONANIMDA OLMAMIZ GEREKİR
İş hayatımdaki uluslararası tecrübelerim bana gösterdi ki Kırıkkale’ye hizmet etmek istiyorsak, Kırıkkale’yi Türkiye için büyük katma değer yaratan, hem sanayi hem üniversite şehrine dönüştürmek istiyorsak, ticaretini içe kapalı olmaktan çıkarıp, dünya liginde rekabet edecek şirketlere sahip olalım istiyorsak Kırıkkale’yi tanıyor olmamız yetmez. Evet, Kırıkkale’yi çok iyi bilmek gerekir ama inanın bu işin belki yüzde yirmilik kısmıdır. Asıl dünyayı tanımamız, dünyayı bilmemiz ve dünyayı okuyacak donanımda olmamız gerekir.

Aksi halde klasik siyasetin dar hacmine sahip olursak, sadece hangi müdür hangi milletvekilinin adamı olacak kısır döngüsünde hem şehrimizi hem kendimizi ve hem de gelecek nesillerin geleceğini tüketiriz. Şimdi sahici siyaset zamanı.  Şimdi Kırıkkale’yi Türkiye’de ve dünyada büyük oyuncu yapacak projeler üretme ve bunları hayata geçirecek iradeyi ortaya koyma zamanı. Bakın bu noktada şunu söylemeden geçemeyeceğim; bana diyorlar ki “neden yurt dışında büyük devletlerin, büyük şirketlerin avukatlığını, danışmanlıklarını yapmak varken Türkiye’de çalışıyorsun” Ben de diyorum ki “Ben ülkemi aşk ile seviyorum. Hiçbir şey bana ülkeme hizmet ettiğim zaman duyduğum mutluluğu, gururu yaşatamaz.”

KIRIKKALE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPACAKTIR
“Kırıkkale’yi de ülkemi sevdiğim gibi seviyorum.  Kırıkkale’yi tarif edilemez biçimde seviyorum. Kırıkkale benim gururum, mutluluğum, çocukluğum, gençliğim, yeşerdiğim toprağım, ailem, komşularım, dostlarım, atalarımın mezarında biten çiçeklerin üzerine düşen yağmur damlası dahi Kırıkkale toprağına düşüyor. Aşını seviyorum, Suyunu seviyorum. Şivesini seviyorum. Kendine özgü kelimelerini seviyorum. Kırıkkale’nin içinden geçtiğimiz bu tarihi süreçte üzerine düşen görevi layıkıyla yapacağına şüphem yoktur. Bende siyasi hayatımda yeni  bir evreye geçmek, bilgi ve birikimimi ülkemin geçtiği zorlu süreçte daha aktif daha etkin kullanabilmek için sizlerin de beni daha da yüreklendirmesi ile Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Aday Adayı olmaya karar verdim” dedi.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı