Gündem

Bizi görmezden gelmeyin lütfen!

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kırıkkale İl Başkanı Yasin Atlı, mesleğinden ayrılan uzman çavuşların farklı kamu kurumlarına atanması için açıklama yaptı.

HABER: YAKUP ÖZCAN

Atanamayan Uzmanlar Derneği Kırıkkale İl Başkanı Yasin Atlı, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan uzman çavuşların kamu kurumlarına atanması için basın açıklaması yaptı.

Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli imzalı yapılan açıklamada,” Bizler, 3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzman çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen kahraman eski uzman çavuşlarız.

Kanunumuz var, fakat kanunda ki bazı hükümler nedeniyle atamalar referans ve inisiyatif ile yapılmaktadır. Bu uygulamada ise; referansı olmayan binlerce eski uzman çavuş kamu kurumlarına atanamıyor, hak kaybına uğruyor.

Ayrıca bu kanun nedeniyle yaşanan mağduriyet yıllardır sürmektedir, biz ilk değiliz, son da olmayacağız. Çünkü her yıl binlerce uzman çavuş çeşitli nedenlerle mesleğinden ayrılmaktadır. Tüm sorunların çözümü için, kamuya referans veya inisiyatif olmadan, devlet aracılığıyla atama istiyoruz!

Bizi görmezden gelmeyin lütfen! Binlerce ailenin bu nedenle yuvası dağıldı, daha fazla yuvalar dağılmasın ve çocukların geleceği kararmasın! İvedi olarak oluşan mağduriyetin giderilmesi ve adaletli atama yapılması önem arz etmektedir.” denildi.

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu