Siyaset

Bu hain saldırı; ‘birlik ve beraberliğimize yapıldı’

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıya ilişkin il başkanlıkları tarafından 81 ilde eş zamanlı olarak eylem gerçekleştirildi. Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapan CHP İl Başkanı Avukat Onur Yüksel Bozdağ, “Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birliğine, beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.”

 

PROVOKASYON DEĞİL, DERECE ORGANİZE BİR EYLEM

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’nın Çubuk ilçesinde, şehit Piyade Sözleşmeli Er Yener Kırıkcı’nın cenaze töreninde uğradığı saldırı ile ilgili olarak 81 ilde eş zamanlı olarak saldırıyı ve saldırganları kınamak üzere eylem gerçekleştirildi. Kırıkkale’de Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen eyleme CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, CHP İl Başkanı Avukat Onur Yüksel Bozdağ, Merkez İlçe Başkanı Yücel Kızık, bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve partililer katıldı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun uğradığı saldırıya ilişkin açıklamalarda bulunan CHP İl Başkanı Avukat Onur Yüksel Bozdağ, “Ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan saldırı, sıradan bir protesto değildir. Yapılan saldırı sıradan bir provokasyon da değildir. Yapılan son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birliğine, beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.”dedi.

 

AZMETTİRİCİLER TOPLUMUMUZA KİN VE NEFRET TOHUMU EKENLERDİR

Saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu ifade eden Bozdağ, “Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse, Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse, Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal’in “iki büyük eserimden biri” dediği, Cumhuriyet Halk Partisi’ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, Ülkenin yarısını Millet ittifakına oy verdiği için terörist diye kimler yaftaladıysa, Bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır. Toplumumuza kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri dün yapılan bu hain saldırıda sahibidirler. Askerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler, aynı emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır.”dedi.

 

ÜLKEMİZİN DEMOKRATİK BİRİKİMİ, BİRLİK VE BÜTÜNLÜĞÜ FEDA EDİLEMEZ

Bulanık suda balık avlamak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini belirten Bozdağ, “Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz. Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. “Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalı, kamuoyu rahatlatılmadın Bu saldırının failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir.”diye konuştu.

 

“MESAJLARINIZI VERDİNİZ” DEMEK NE ANLAMA GELMEKTEDİR?

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın olay esnafındaki sözlerine de tepki gösteren Bozdağ, “Bu arada Milli Savunma Bakanı’na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, “o evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de “mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir? Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuva-yı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisiyiz.”şeklinde ifadelerde bulundu.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı