KırıkkaleSiyaset

CHP, Soylu’ya sert çıktı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözlerinin ateşle oynamakla eş değer olduğunu söyledi.

MAHFİLLERDE HAZIRLANMIŞ SOYSUZ BİR KAOS PLANI

CHP, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Valilere, CHP il başkanlarını bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözlerine tepki gösterdi. CHP konu ile ilgili ülke genelinde eş zamanlı basın açıklaması yaptı. CHP Kırıkkale İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ,  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yaptığını belirterek, “Bu sorumsuz ve hadsiz tutum, açıkça ateşle oynamaktır. Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır. AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip, derhal içişleri bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir.”dedi.

HİÇ KİMSENİN BUNU ENGELLEMEYE GÜCÜ YETMEYECEKTİR

Şehit cenazelerinde yine tam kadro olarak yer alacaklarını ifade eden Bozdağ, “Daha yeni tamamlanan seçimlerin, toplumda gerilimleri yok edip, sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse o zaman yeni dönemin çatışma ve kaos üzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada, şehitlerimizin huzurunda olacaktır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkan veren iktidarındır.”ifadelerinde bulundu.

SÜLEYMAN SOYLU’YU CİDDİYE ALMIYORUM

Cumhuriyet Halk Partililerin koltuk sevdası uğruna hedef gösterilmek istendiğini belirten CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal,  “Kendi çıkarları doğrultusunda bir kitleyi hedef gösterme çabasında. Ben Süleyman Soylu’yu ciddiye almıyorum. Kendisi bir siyasi partinin genel başkanlığını yaptığı dönemde Sayın Cumhurbaşkanı hakkında hakaret söylemlerini çok iyi hatırlıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanına hakaret eden bu şahıs Cumhuriyet Halk Partilileri sırf kendi koltuğu uğruna hedef gösterme çabasında. Zaten 81 il örgütü eş zamanlı bir basın açıklaması yaptı. Bu basın açıklaması için il başkanımıza teşekkür ediyorum. Altına da imza mı atıyorum. İç işleri bakanını ciddiye bile almıyorum” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx