Siyaset

CHP’de Bozdağ İle Devam

Türk Metal Sendikası Düğün Salonunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale il Başkanlığı olağan kongresi gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türk Metal Sendikası Düğün Salonunda gerçekleştirilen Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kırıkkale il Başkanlığı olağan kongresi gerçekleştirildi.

OLAĞAN KONGRE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Saygı Durusu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ ile CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel kongrenin açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından Divan Başkanlığına CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, üyeliklerine ise Emre Demirtaş ve İlknur Ataklı seçildi. Tek liste olarak girilen olağan kongrede mevcut İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ tekrar başkanlığa seçildi.

TÜRKİYE’YE UMUT VEREN KONGRELERDİR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, 2023 genel seçimlerinin erkene alınması durumunda seçime hazır olduklarını söyledi.  CHP’nin savaş meydanlarında ve Cumhuriyetten önce kurulan bir parti olduğunu belirten Özel, şöyle konuştu: “Atatürk, bu partinin ilk kongresini parti kurulmadan önce 5 Eylül 1920’de yapılan Sivas Kongresini ilk kongresi olarak tayin eder. Bu parti öyle bir partidir ki seçimler olur, seçimler biter, en zor dönemlerde iktidara gelir, iktidarını yapar ve seçimlerle gider. Çünkü kültüründe tek adam rejiminden ülkeyi önce parlamentolu bir yönetime sonra parlamenter demokratik bir sisteme ve en nihayetinde çok partili demokratik parlamenter sisteme kavuşturmuştur. CHP’nin her kongresi, ibret niteliğinde, demokratik, barış içerisinde ve kardeşçe, kendisine güven, Türkiye’ye umut veren kongrelerdir.”

MİLLET MECLİSİNİ DE O SEÇİMLER OLUŞTURACAK

Özel, çok kuvvetli ihtimalle bir daha il kongresi yapmadan Cumhuriyetin 100. yılında 29 Ekim 2023’te Cumhurbaşkanlığı makamında oturacak kişiyi belirleyecek seçimlerin yapılmış olacağını öne sürdü. Seçimlerin zamanında yapılması halinde 2023 Haziran’da olacağını aktaran Özel, şöyle devam etti: “Erkene alınırsa dünden razıyız, bugünden hazırız. Yapılacak seçimlerle bu ülkeyi yönetecek Cumhurbaşkanı ve demokratik parlamenter sistemin, 16 Nisan’da aldığı yarayı ortadan kaldıracak hatta 12 Eylül darbesiyle hesaplaşacak, onun tortularını da kazıyacak, Atatürk’ün vasiyetine uygun şekilde muasır medeniyetlerin en iyisini alıp, onu da aşacak geliştirilmiş parlamenter sistemi kuracak, Millet Meclisini de o seçimler oluşturacak.”

BİR HAYALİM VARDI

CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal ise yaptığı konuşmada, “Benim bir hayalim vardı o hayalim çok sevdiğim, mensubu olmaktan onur duyduğum CHP’de yönetici olmaktı. Bizi layık gördünüz, bizi partimizde yönetici yaptınız. Biz hayallerimiz büyüttük yıllar sonra partimizden milletvekili olmak istedik yol verdiniz, onay verdiniz sahip çıktınız. Ben il başkanlığı ve milletvekilliği, CHP’de sıradan bir üye olmaktan onur duydum, bu onuru yaşattığınız için teşekkür ederim”

45 YIL SONRA BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANMAK

Başka bir hayalinin de olduğunu söyleyen Kırıkkale Milletvekili Önal, “O hayalim yıllar sonra 45 sene sonra Kırıkkale’de merkez belediye başkanlığını kazanmak. Ben bunun hayalini kuruyorum, çalışmasını yapıyoruz. Yıllardın yerel yönetimlerde boynumuz bükük kaldı, insanımıza nasıl sahip çıkarız onun hayalini kuruyoruz. Sizlerin desteği, emeğiyle günü geldiğinde bunu da yapacağız” diye konuştu.

GENİŞ KATILIM OLDU

CHP Manisa Milletvekili ve Grup Başkanvekili Özgür Özel, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, SP İl Başkanı Faruk Vurgun, İYİ Parti Bülent Şükrü Altınışık, SMMMO Başkanı Ferman Aldemir, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Süleyman Köstekli, Emekliler Derneği Başkanı Zekeriya Aytekin, Eğitim Sen Şube Başkanı Yüksel Şahin, Kırıkkale Belediyesi eski Başkanı Mustafa Pekdoğan, stk başkanları ve çok sayıda CHP delegeleri katıldı.

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ,

YÖNETİM KURULU ASİL
Emre Demirtaş
Haydar Delice
Kemal Duman
Aylin Yurdakul
Muharrem Durakcan
Selma Demirhan
Osman Özkan
Demet Akyürek
Özgür Kasapoğlu
Bülent Yıldız
Mukaddes Dağ
Mehmet Uysal
Meliha Çamlıbel
Hüseyin Yılmaz
Ferhat Yıldız
Emre Akdeniz
Musa Erol
Haydar Gün
Çiğdem Karaer

İL DİSİPLİN KURULU
Zeliha Erduran
Turgut Tosun
Emir Çelik
Mehdi Öcal
Şefik Mert
Ayten Duruakan
Aslan Öztemir
Hasan Akdoğan
Musa Özkan

ÜST KURUL DELEGELERİ
Onur Yüksel Bozdağ
Yücel Kızık
Devrim Toköz
Mukaddes Dağ
Güllü Aykut
Osman Özkan

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x