GündemKırıkkaleSiyaset

CHP’ye büyük teveccüh var

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

CHP Kırıkkale Milletvekili adayları il teşkilatının organizesinde kahvaltılı basın toplantısı düzenledi. Toplantıda seçim çalışmaları ve seçim sonrasında izleyecekleri yol hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili adayı Murat Çakırca, yaptıkları köy gezileri hakkında bilgi verdi. Çakırca, köylerin içler acısı halde adeta terkedilmiş gibi olduğunu söyledi. Çakırca, CHP’ye büyük teveccüh gösterildiğini sözlerine ekledi.
 
HEDEF TEK BAŞINA İKTİDAR
CHP Kırıkkale Milletvekili adayları Murat Çakırca, Ziya Kavlak ve Hacı Arap Karadurmuş, seçim çalışmaları kapsamında gazetecilerle bir araya geldi. Derya Alabalık Restoranda düzenlenen basın toplantısına CHP İl Başkanı Ahmet Önal, Merkez İlçe Başkanı Mehmet Uysal ve partililer katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Önal, CHP olarak 7 Haziran seçimlerini önemsediklerini, bu kapsamda halka yapacakları çalışmaları anlattıklarını söyledi. Halkın CHP’ye karşı gösterdiği ilginin kendilerini sevindirdiğini belirten İl Başkanı Önal, hedefin tek başına iktidar olduğunu kaydetti.
 
HÜKÜMET ELİYLE DARBE YAPILIYOR
Birinci sıra Milletvekili adayı Murat Çakırca’da bir yandan 7 Haziran seçimlerinin önemine değinirken, diğer taraftan seçim sonrası izleyecekleri yol hakkında açıklamalarda bulundu. Bu seçimin Türkiye Cumhuriyetinin ölüm kalım seçimi olduğunu iddia eden CHP’li aday Çakırca, “Bu seçimle ya laik demokratik yapıyı koruyacağımız bir seçim olacak, yada 13 yıllık AKP iktidarına son vereceğiz. Şuanda öyle bir yapı oluştu ki, hükümet eliyle darbe yapıldığı bir süreç yaşıyoruz. Bu ortamda CHP üniter Türkiye devletini koruma mücadelesi veriyor” ifadesini kullandı.
 
SORUNLAR MAKYAJLA SAKLANIYOR
Yaşanan problemlere de değinen CHP’li aday Çakırca “Kırıkkale yoksul, Kırıkkale işsiz. Kayıtlı 11 bin, kayıtsız 20 bin işsiz var. Çiftçimiz üretemiyor, herkes borçlu. Kırıkkale’de yöneticiler gerçek sorunlara değil makyaja çalışıyor. 21. Yüzyıla yakışan ne bir Türkiye, ne bir Kırıkkale, ne de bir ilçe var. Köye dönüşen beldelerde sorunlar katlanarak büyüyor. Bu sorunların hepsi CHP iktidarında çözüme kavuşacak. İnsanlar bizi bağrına basıyor, bizi bunlardan kurtarın diyor. Hedefimiz 3 milletvekili. Biz bu zamana kadar olduğu gibi Milletvekili seçilirsek yine evimiz Kırıkkale’de olacak. Meclis çalışmaları öncesinde her gün Kırıkkaleliler ile bir araya geleceğiz” diye konuştu. CHP ikinci sıra Milletvekili adayı Ziya Kavlak ve H.Arap Karadurmuş’ta, Demokratik , üreten, adaletli, paylaşan ve gelişen bir Türkiye inşa edeceklerini, demokrasiyi, hukukun üstünlüğünü ve devletin saydamlığını sağlayacaklarını söylediler.
 

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu