Manşet

Demirhan Ailesinden Geleneksel 34. Aşure

Kırıkkale’nin tanınmış ailelerinden aynı zamanda Hasan Dede’nin torunlarından Beyhan ve Ali Asker Demirhan çifti, geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğinin bu yıl 34’üncüsünü düzenledi. Demirhan çifti, ‘Ramazan da bizim, Muharrem de bizim” şeklinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’nin tanınmış ailelerinden aynı zamanda Hasan Dede’nin torunlarından Beyhan ve Ali Asker Demirhan çifti, geleneksel hale getirdiği aşure etkinliğinin bu yıl 34’üncüsünü düzenledi. Demirhan çifti, ‘Ramazan da bizim, Muharrem de bizim” şeklinde birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Demirhan Ailesinden  Geleneksel 34. Aşure - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri34.GELENEKSEL AŞURE ETKİNLĞİ

Yaptıkları sosyal ve kültürel çalışmalarıyla takdir toplayan ve Kırıkkale kamuoyu tarafından yakından tanınan işkadını Beyhan Demirhan ve eşi Hazine ve Maliye Bakanlığı Başmüfettişi Dr. Ali Asker Demirhan çifti tarafından her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel hale getirilen aşure programı gerçekleştirildi. Bir yandan renkli, diğer bir yandan ise manevi ve duygusal atmosferin yaşandığı aşure etkinliğinde Demirhan çifti davetlilerle yakından ilgilendi.

BİZLER KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATMAK İSTİYORUZ

Programın açılışında konuşan Beyhan Demirhan, “Sevgili canlar, hepiniz geleneksel 34’üncüsünü kutladığımız, aşure lokmamıza hoş geldiniz, şerefler verdiniz. 1985 yılında öğrenci olarak evlendik, 36 yıllık evliyiz. Evlendikten itibaren de her Raman ayında iftarları, her Muharrem aylarında aşureleri ihmal etmedik. İnşallah sizlerle birlikte de nice nice devam edecek. Bizler kültürümüzü yaşatmak istiyoruz.”

Demirhan Ailesinden  Geleneksel 34. Aşure - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale HaberleriNEREDE BİRLİK VARSA ORADA BEREKET VARDIR

Mahallemiz, köyümüz, ilçemiz neresi olursa olsun bütün insanların eşit olduğuna inanıyoruz. Ramazan’da bizim, Muharrem’de bizim. Lütfen bir olalım, birlik olalım, iri olalım, ayrışmayalım. Farklı kültürlerden olabiliriz. Kimimiz Alevi, kimimiz Sünni, kimimiz Kürt oluruz. Ama sonuçta hepimiz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. Hiçbir zaman tek taş duvar olmaz. Nerede birlik varsa orada bereket vardır. Ben duygusuyla hareket eden, kesinlikle yalnız kalır. Hepinize teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberliğimizi sürdürerek her zaman bu tür anlamlı etkinlikleri sürdürmeye devam edeceğiz. Bizleri yalnız bırakmadığınız izin sizlere çok teşekkür ederim” dedi.

HEP BİRLİKTE AŞURE DUASI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Daha sonra Hasandede Köyü Muhtarı Hasan Özcan selamlama konuşması yaptı. Dede Kargın Ocağı Dedesi Hüseyin Dedekargınoğlu, ‘Kerbela Olayı ve Matem Orucu’ hakkında programa katılanlara bilgi verdi. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Hacı Bektaş-ı Veli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Taşğın, ‘Ehli Beyt ve Hasan Dede’ hakkında konuşma yaptı. Ardından programa katılan protokol üyeleri de günün anısına kısa bir konuşma yaptı

Demirhan Ailesinden  Geleneksel 34. Aşure - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale HaberleriSEMAH GÖSTERİSİ YAPILDI

Daha sonra Hasan Dede Ocağı Dedesi Mustafa Kemal Demirhan konuşma yaparak sofra duası yaptı. Sunucu Haydar Günay tarafından ud dinletisi gerçekleştirildi. Turnalar Sanat Kulübü ekibi tarafından Semah gösterisi yapıldı. Gösterinin hemen ardından Hasan Dede Ocağı Dedesi Mustafa Kemal Demirhan aşure duası yaptı. Son olarak Seyfullah Şahin günün anlamına dair konuşma yaptı. Duası yapılan aşureler, çeşitli yemeklerle birlikte misafirlere ikram edildi.

SEVENLERİ DEMİRHAN AİLESİNİ YALNIZ BIRAKMADI

Programa; Keçiören Belediye Başkan Yardımcısı Merih Karayol, Hacılar Belediye Başkanı Mehmet Koyuncu, Keskin Belediye Başkanı Dede Yıldırım, Kırıkkale Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili ve Yenigün Gazetesi İmtiyaz Sahibi Ragıp Cihat Mencet, MHP İl Başkanı Erdal Baloğlu, CHP İl Başkanı Onur Yüksel Bozdağ, İYİ Parti İl Başkanı Bülent Şükrü Altınışık, Ticaret İl Müdürü Seyfettin Çetiner,AK Parti İl Sekreteri Hakan İlhan, KIRGAZ Genel Müdürü Fatih Mehmet Güven, İl Jandarma Komutan Yardımcısı Albay Cihan Şanlı, Yüksek İhtisas Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Yusuf Albayrak, SMMMO Başkanı Ferman Aldemir, İş İnsanı Erdal Bütün,İş İnsanı Mustafa Akyürek,Polis başmüfettişi Erol Alkan, sivil toplum kuruluş temsilcileri, bürokratlar, iş insanları ve Demirhan ailesinin uzaktan yakından çok sayıda eş, dost, arkadaş ve aile yakınları katıldı. Programın sonunda günün anısına hatıra fotoğrafı çektirildi.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x