Kırıkkale

Denek Dağına Cumhuriyet yürüyüşü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliği tarafından Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yıldönümü münasebeti ile Denek Dağı zirvesine “10. Geleneksel Denek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşü” gerçekleştirildi.

ŞEHİTLER İÇİN DUALAR EDİLDİ

Kırıkkale Valiliği  koordinesinde   gerçekleştirilen yürüyüşe, Vali Yardımcısı Emin Alıcı, Balışeyh Kaymakam Vekili Mücahit Öztürk, İl Müdürleri, Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, Kırıkkale Üniversitesi Öğrencileri, Kırıkkale Polis Meslek Yüksek Okulu Öğrencileri, Milli Eğitime bağlı okulların öğrencileri, Spor kulüpleri, Sporcular ve davetliler katıldı. İlimizin en yüksek dağı olan bin 744 metre yüksekliğindeki Denek Dağı’na yürüyüş saat 10:00’da başladı. Yaklaşık bine yakın davetli Denek Dağı’nın zirvesine ulaşmak için yürüdü. Zirveye ulaşıldığında Vali Yardımcısı Emin Alıcı tarafından Zirve Defteri imzalandı. Zirvede, ülkemizin bölünmez bütünlüğü için bu vatan uğruna canlarını seve seve  feda eden tüm şehitlerimiz için dua edildi.

DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ

Vali Yardımcısı Alıcı “ Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95’inci yıldönümü kutlamaları anısına gençlerimiz, sporcularımız ve vatandaşlarımızın yoğun katılımıyla 10. Denek Dağı Cumhuriyet Yürüyüşünü tamamlayarak zirveye ulaşmış bulunmaktayız. Bugün buradaki heyecan ve coşku göstermektedir ki, Cumhuriyetimizi her alanda daha da ileriye ve zirveye taşıyacağınıza inancım tamdır. Bu vesileyle bu toprakları bizlere kutsal vatan kılan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimiz ve vefat eden gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan kahraman gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Cumhuriyet ilelebet yaşayacaktır.” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx