Kırıkkale

Kırıkkale’de 17 büyükbaş hayvan telef oldu

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de bir ahırdaki 17 büyükbaş hayvan telef oldu.  Yuva Mahallesi’nde hayvancılık yapan Hüsamettin Işık, sabah yem vermek için gittiği ahırda 17 hayvanın telef olduğunu, 2’sinin de rahatsızlandığını gördü.

EKİPLER DURUMA MÜDAHALE ETTİ

Kırıkkale’nin Yuva Mahallesinde büyükbaş hayvan besiciliği yapan Hüsamettin Işık, durumu Kırıkkale Tarım ve Orman Müdürlüğüne bildirdi. Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri ahıra gelerek, telef olan hayvanları inceledi. Hayvanların yıldırım düşmesi sonucu telef olmuş olabileceğini değerlendiren ekipler, kesin sonucun hayvanlardan alınan örneklerin incelenmesinin ardından ortaya çıkacağını belirtti. Hüsamettin Işık da gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvanların yem nedeniyle de telef olmuş olabileceğini söyledi. Rahatsızlanan iki hayvanın durumunun ekiplerin müdahalesinin ardından biraz daha iyiye gittiğini aktaran Işık, zararının büyük olduğunu kaydetti.

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x