EğitimGüncelManşet

Ders zili çaldı

Kırıkkale’de yeni eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle tören düzenlendi.

 

ÇELENK BIRAKILDI

Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Törene daha sonra Şehitler Ortaokulu’nda devam edildi. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, bura yaptığı konuşmada, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.

 

49 BİN 776 ÖĞRENCİ

Çocukların en iyi şekilde yetişmeleri için gerekli çalışmaları yaptıklarını ifade eden Haktankaçmaz, Kırıkkale’de eğitim öğretimde bu yıl köklü sayılabilecek yenilikler yapıldığını dile getirdi.  Milli Eğitim Müdürü Çetin de Kırıkkale genelinde 19’u okul öncesi, 91’i ilkokul, 72’si ortaokul, 59’u lise ve dengi okul olmak üzere toplam 241 okul ve 2 bin 820 dersliğin bulunduğunu kaydederek, kentte 49 bin 776 öğrencinin eğitim gördüğünü dile gitti.

 

150 ÜCRETLİ ÖĞRETMEN

Çetin, “Bu yıl ilimizin tamamında bir okulumuz hariç tekli eğitime geçmiş bulunmaktayız. Bunun çocuklarımıza vereceğimiz eğitimin kalitesi olumlu yönde etkileyecek doğru bir adım olduğunu düşünüyoruz. İlimizde kadrolu 3 bin 476 öğretmenimiz bulunmaktadır. Ayrıca yaklaşık 150 ücretli öğretmen de görev yapmaktadır. 2017 yılında devam eden 12 eğitim yatırımı bulunmaktadır. Bu yatırımların 5’i devlet yatırım programında, 7’si il yatırım programı kapsamındadır.” Konuşmaların ardından halk oyunları gösterisi sunuldu ve öğrencilere kitap dağıtımı yapıldı. Törene, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Aslan ve diğer il protokolü de katıldı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı