GündemManşet

Dünya Basın Özgürlüğü Günü

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

İl Sağlık Müdürü Dr. Mustafa Uzun, Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutladı.
KAMU HİZMETİ YAPIYORLAR
Birleşmiş Milletlerce, 1994 yılında alınan bir karar doğrultusunda,  3 Mayıs tarihi tüm çağdaş ülkelerde olduğu gibi, ülkemizde de “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”  olarak kutlanmaktadır. Toplumun gereksinim duyduğu her konuda, araştırma, bilgilendirme, aydınlatma, toplum ve ülkemiz yararına kamuoyu oluşturma gibi önemli bir kamu hizmetini yerine getirmekte olan basının, bu görevini özgürce yapabilmesi ve yaptığı görevin amacına ulaşmasında, basın özgürlüğünün büyük önemi bulunmaktadır.
ÖZGÜR BASININ ÖNEMLİ YERİ VAR
Ülkemizin kalkınmasında önemli yeri olan tüm sektörlerde hedeflenen başarının sağlanmasında ve bu başarının ülkemiz ekonomisine olumlu yönde yansımasında, özgür basının önemli bir yeri bulunmaktadır. Bu duygularla, ilimizde, büyük bir özveriyle görevlerini sürdüren tüm basın mensuplarımızın, “Dünya Basın Özgürlüğü Günü”nü kutluyor, aile bireyleriyle birlikte sağlık, huzur ve mutluluk içinde, nice başarılı yıllar temenni ediyor, en içten saygılarımı sunuyorum.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu