Eğitim

Eğitim-Sen Öğretmen Cinayetine Tepki Gösterdi

Kırıkkale'de, katledilen öğretmen İbrahim Oktugan'ı anma ve yaşanan şiddeti protesto etme amacıyla öğretmenler tarafından iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de, katledilen öğretmen İbrahim Oktugan’ı anma ve yaşanan şiddeti protesto etme amacıyla öğretmenler tarafından iş bırakma eylemi gerçekleştirildi.

Kırıkkale’de, İstanbul Eyüpsultan Final Akademi Anadolu Lisesi’nde katledilen öğretmen İbrahim Oktugan’ı anma ve yaşanan şiddeti protesto etme amacıyla öğretmenler tarafından iş bırakma eylemi gerçekleştirildi. Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan öğretmenler, Eğitim-Sen ve KESK öncülüğünde Türkiye genelinde yapılan basın açıklamasına katılarak Türkiye’de yaşanan katliamları kınadılar.

Eğitim-Sen Kırıkkale Şube Başkanı Ayşe Avcı, yaptığı konuşmada, eğitim emekçilerinin can güvenliğinin sağlanması ve şiddetin önlenmesi çağrısında bulundu. Avcı, “Artık yeter! Can korkusuyla çalışmak istemiyoruz! Can güvenliğimiz sağlansın, gerekli tedbirler alınsın!” diyerek Milli Eğitim Bakanlığı ve siyasi iktidara seslendi.Avcı, konuşmasında, öğretmenlerin mesleklerini icra ederken maruz kaldığı şiddeti ve yaşanan öğretmen cinayetlerini kınadıklarını belirterek, eğitim sisteminde yaşanan sorunlara dikkat çekti. Avcı, özellikle son dönemde artan şiddet olaylarına ve öğretmen cinayetlerine karşı çözüm taleplerini sıraladı ve yetkilileri harekete geçmeye çağırdı.

Öğretmenlerin öğrencilerle birlikte güvenli bir ortamda eğitim verebilmesi için acil önlemlerin alınması gerektiğini vurgulayan Avcı, “Eğitim emekçilerinin canlarından endişe ederek okula gitmesi kabul edilemez. Her suç gibi bu suçun da azmettiricileri olduğunu biliyoruz ve onları tanıyoruz” dedi.Kırıkkale’deki eğitim emekçileri ve vatandaşlar, yaşanan şiddet olaylarına karşı birlik ve dayanışma içinde olacaklarını belirterek, “Evde, sokakta, toplumda, okulda şiddete hayır!” mesajını dile getirdiler.

1231315646543213465465

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x