Kırıkkale

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Valisi Oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Kararlara göre, 57 şehrin valisi değişti. Karar ile birlikte Kırıkkale Valisi Mehmet Makas oldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Kararlara göre, 57 şehrin valisi değişti. Karar ile birlikte Kırıkkale Valisi Mehmet Makas oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasını taşıyan atama kararları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Valiler kararnamesi yayınlandı. 57 il Valiliğine yeni isimler atandı.

Valiler Kararnamesi’ne göre Erzincan Valisi Mehmet Makas Kırıkkale Valisi olurken, Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu Tunceli Valisi oldu.

Vali Mehmet Makas Kimdir?

Erzincan Valisi Mehmet MAKAS, 1975 yılında Karabük ili Safranbolu ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Safranbolu’da tamamladı. Yükseköğrenimini 1993-1997 yılları arasında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. Kamu Yönetimi bölümünde tamamladı. Daha sonra yedek subay olarak vatani görevini tamamladı. Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümünde Yüksek Lisansını yaptı.

2000 yılında Kastamonu’da Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırasıyla Afyon-Hocalar, Sinop-Saraydüzü Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Daha sonra bilgi ve deneyimini arttırmak üzere altı ay süre ile İngiltere’ de Londra Middlesex Üniversitesi’nde eğitim gördü. Yurda döndüğünde Milli Güvenlik Akademisi Kamu Diplomasisi kursu aldı.

Kaymakamlık kursunu da başarıyla tamamlayarak sırasıyla Sivas ili İmranlı ilçesi Kaymakamı, Gümüşhane ili Köse ilçesi Kaymakamı, Erzurum ili Tortum ilçesi Kaymakamı, Erzincan ili Refahiye ilçesi Kaymakamı, İzmir ili Bayındır ilçesi Kaymakamı, Bursa ili Gürsu ilçesi Kaymakamı ve İstanbul ili Zeytinburnu ilçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 09.06.2020 tarihli ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Erzincan Valisi olarak atanarak, 18.06.2020 tarihinde görevine başladı.  10.08.2023 tarihli ve 2023/376 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Kırıkkale Valisi oldu.
Vali Mehmet Makas, evli ve bir çocuk babasıdır.

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Valisi Oldu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Valisi Oldu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Valisi Oldu – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Erzincan Valisi Mehmet Makas, Kırıkkale Valisi Oldu – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x