Çanakkale Deniz Zaferi

Manşet

Çanakkale Zaferi Kutlandı

Kırıkkale’de 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 108. yıl dönümü dolayısıyla tören düzenlendi. TEĞMEN BETÜL UZUN KONUŞMA YAPTI Kırıkkale Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Danacı ve şehit dernekleri temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Teğmen Betül Uzun konuşma yaptı. Buradaki törene, CHP Kırıkkale Milletvekili Ahmet Önal, siyasi parti temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. KURNAZ, ŞEHİTLİK DEFTERİNİ İMZALADI Kırıkkale Şehitliği’nde devam eden törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve saygı atışı yapıldı. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dua…

Haberin Detayı
Delice

107. Yılında Çanakkale Şehitleri Dualarla Anıldı

Delice İlçe Müftülüğünce 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi" etkinlikleri kapsamında devletin bekası, milletin huzuru için iman dolu göğüsleriyle Çanakkale'yi geçilmez kılan, Anadolu'daki Milli Mücadele'nin meşalesini ateşleyen şehitlerimizin kutlu mücadelesini diri tutmak amacıyla ise öğrencileri arasında "Çanakkale Ruhu" adlı şiir yazma yarışması düzenlendi.

Haberin Detayı
Genel

Dünyanın Henüz Şahitlik Etmediği Bir Harp

18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 107. Yıl dönümü nedeniyle Vali Bülent Tekbıyıkoğlu ve eşi Arzu Tekbıyıkoğlu ev sahipliğinde şehit aileleri, gaziler ve aileleri onuruna yemek programı düzenlendi.

Haberin Detayı
Başa dön tuşu