Gazi Mustafa Kemal Atatürk

 • Gündem
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ATATÜRK’Ü ANMA ETKİNLİKLERİ DÜZENLENDİ

  Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi, Milli Mücadelemizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 85. yıl dönümünde tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkale’de de düzenlenen etkinliklerle anıldı. HABER: TAHİR ERDEM ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ İZLEYENLERİ DUYGULANDIRDI 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında tüm Türkiye’de olduğu gibi Kırıkkale’de de çeşitli etkinlikler düzenlendi. İlk olarak Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda Sayın Valimiz Mehmet Makas, Mühimmat ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Durmuş ve Belediye Başkanı Mehmet Saygılı tarafından Atatürk anıtına çelenkler sunuldu. Çelenk sunumunun ardından saatler 09.05’i gösterdiğinde al bayrağımızın yarıya indirildi. Saygı duruşunun ardından da tören alanında bulunan vatandaşlar ile birlikte İstiklal Marşımız okundu. Törenin ardından, Kültür Merkezinde…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  99 Yıldır Aynı İnanç Ve Gururla - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  99 Yıldır Aynı İnanç Ve Gururla

  Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin 99'uncu yıl dönümü 30 Ağustos Zafer Bayramı Kırıkkale’de düzenlenen törenlerle kutlandı. Düzenlenen törenlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Savaşı'nın kahramanlarını gururla anılırken, aynı inanç, gururun ve ruhun devam ettiği hatırlatıldı.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Mücadelemizi ve Kararlılığımızı Sürdüreceğiz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Mücadelemizi ve Kararlılığımızı Sürdüreceğiz

  Kırıkkaleli hemşerimiz Mamak Belediyesi Grup Başkan Vekili Esra Aksoy, 8 Mart Dünya kadınlar günü münasebetiyle açıklamada bulundu. Aksoy, " 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Birleşmiş Milletler tarafından tanımlanan uluslararası bir gündür. Temelinde Kadınların İnsan Hakları siyasi, sosyal bilincinin geliştirilerek ekonomik siyasi sosyal farkındalıklarının artması hedeflenmektedir.'' dedi.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu