İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  KIRIKKALE’DE GÜBRE BAYİLERİ DENETLENDİ

  Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi teknik personelleri tarafından Hacılar Kasabasında bulunan kükürt üretim işletmesi ve gübre bayilerinin satış yerleri denetlendi. HABER: YAKUP ÖZCAN Bayilerin fiziki şartlarının mevzuata uygunluğu, satışa sunulan gübrelerin ruhsat kontrolleri, son kullanma tarihleri, etiket ve barkod kontrolleri yapıldı. “Üreticilerin güvenilir ve doğru gübrelere ulaşması için denetimler belirli periyotlarda yapılmaktadır” denildi.

  Haberin Detayı
 • Tarım
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  ÇOCUK TARIM AKADEMİSİ YENİDEN CANLANDI

  Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Fatih Ateş 2023-2024 eğitim öğretim döneminin başlaması ile çocuklarla bir araya geldi. İzci selamı ile karşılanan Ateş çocuklara tarım hakkında bilgiler verdi. HABER: YAKUP ÖZCAN   NASIL EKİM YAPILIR ÖĞRETİLDİ Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün kampüsünde bulunan Çocuk Tarım Akademisi’ne Kırıkkale Bahçelievler Şehit Ramazan Bekar İlkokulu öğrencileri geldi. İl Müdürü Fatih Ateş’i izci selamı ile karşılayan çocuklar, İl Müdürüyle tarım hakkında sohbet ettikten sonra çocuklara teknik personellerce nasıl ekim yapılacağını ve tarım hakkında bilgiler anlatıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Dinek Dağın’da Organik Arıcılık - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Dinek Dağın’da Organik Arıcılık

  Dinek Dağda organik arıcılık faaliyetlerinin 2023 yılı çalışmaları başlıyor. Kırıkkale İlinin en yüksek noktası olan Dinek Dağı bölgesinde 2022 yılında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı arasında yapılan protokol ile organik arıcılık projesi kapsamında 7.500 hektar alanda arıcılık faaliyeti yapılmak için çıkılan yolda sona gelindi. Proje kapsamında üreticilere dağıtılan kovanlar Nisan ayı ile birlikte Dinek dağına yerleştirilmeye başlanacak. 18 ARICIYA 20’ŞER KOVAN VERİLMİŞTİ Flora açısından oldukça zengin olan Dinek dağda organik arıcılığın yaygınlaşması amacıyla başlatılan proje emin adımlarla ilerliyor. Kırıkkale İl Tarım ve Orman Müdürü Sırrı Yılmaz, kovanların yerleştirileceği alanı gözlemlemek üzere…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Kırıkkale’de çiftçilere 472 ton tohumluk dağıtılacak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kırıkkale’de çiftçilere 472 ton tohumluk dağıtılacak

  Kırıkkale'de "Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi Projesi" kapsamında, çiftçilere bu yıl 472 ton tohumluk dağıtılacak.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Kadın Kooperatiflerimizi Destekliyoruz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kadın Kooperatiflerimizi Destekliyoruz

  Kırıkkale Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından Ahiler Kalkınma Ajansı desteği ile Yahşihan’a bağlı Irmak kasabasında kurulan Genç ve Kadın Çiftçi Eğitim Merkezi, İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ve SS Kırıkkale Mucize Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi arasında imzalanan iş birliği protokolü ile SS Kırıkkale Mucize Kadın Girişimi, Üretim ve İşletme Kooperatifi’nin hizmetine sunuldu.

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Yasaklı Irk 40 Köpeğe Mikroçip Takıldı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Yasaklı Irk 40 Köpeğe Mikroçip Takıldı

  Yasaklı türler olarak belirlenen Amerikan Pitbull Terrier, Dogo Argentino, Fila Brasilerio, Japanese Tosa, American Staffordshire Terrier ve American Bully ırkı köpeklerin kısırlaştırılıp il ve ilçe tarım müdürlüklerinde dijital kimliklerinin oluşturulması çalışmaları son günde de sürdü.

  Haberin Detayı
 • Asayiş
  Kaçak ve Sahte İçki Denetimi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kaçak ve Sahte İçki Denetimi

  İçişleri Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı (KOM) koordinesinde ülke genelinde başlatılan "Zehir-2" operasyonu kapsamında Kırıkkale'de denetim gerçekleştirildi.

  Haberin Detayı
 • Asayiş
  KOM’dan Yılbaşı öncesi sahte içki denetimi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  KOM’dan Yılbaşı öncesi sahte içki denetimi

  İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi, Defterdarlık ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ekiplerince, kent ve ilçe merkezlerinde, sahte içkiye yönelik eş zamanlı denetim gerçekleştirildi. Alkol satışı yapılan iş yerlerinde belge kontrolü yapan ekipler, iş yeri sahiplerine sahte içki satmamaları konusunda uyarıda bulundu. Yetkililer, bandrolsüz, menşei belli olmayan, merdiven altı imal edilmiş ürünlerden uzak durulmasının, şüphelenilen ürünlerle ilgili ihbarda bulunulmasının önemli olduğunu vurguladı.Denetimlerin önümüzdeki günlerde de devam edeceği belirtildi.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu