ilgazetesi.com.tr

Asayiş

Emniyet Uyuşturucu Tacirlerine Göz Açtırmıyor

Kırıkkale Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince uyuşturucu kullanan ve satan şahıslara yönelik operasyonları sürüyor. Kırıkkale İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde, Ankara-Kırıkkale YHT Köprü Altı Uygulama noktasında durumundan şüphelenilen F.S ve Ö.E bulunduğu araçta yapılan aramalarda şahıslardan 47 blister halinde 657 adet Sentetik Ecza maddesi ele geçirildi. F.S ve Ö.E isimli şahıslara TCK. 191 (Uyuşturucu Madde Kullanmak ve Bulundurmak) ve TCK.188 (Uyuşturucu Madde Ticareti Yapma ve Sağlama) suçlarından işlem yapılarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Haberin Detayı
Teknoloji

Askerlik İşlemleri Artık E-Devlet’ten Yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç askerlik işlemlerinin askerlik şubelerine gitmeden tamamen e-Devletten yapılabileceğini açıkladı.

Haberin Detayı
Siyaset

Akşener: Konca Kuriş’i Domuz Bağıyla Öldürenler Mecliste

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, HÜDAPAR ve Hizbullah hakkında sorulan sorulara cevap verdi. Konca Kuriş'i hatırlattı.

Haberin Detayı
Siyaset

2. Turda Seçmen Kağıdı Tekrar Dağıtılacak

YSK, 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turu için tüm seçmenlere seçmen bilgi kağıdının tekrar dağıtılmasına karar verdi.

Haberin Detayı
Siyaset

Kadınların Siyasette Temsil Oranı En Üst Seviyede

Cumhuriyet tarihi boyunca kadın milletvekillerinin temsili, 28'inci Dönem parlamentosunda en yüksek seviyeye çıktı.

Haberin Detayı
Başa dön tuşu