sigara

 • Sağlık
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  KANSER HAYATINIZI SÖNDÜRMEDEN SİZ SİGARAYI SÖNDÜRÜN!

  Akciğer kanseri, akciğer dokularındaki hücrelerin kontrolsüz çoğalmasıyla ortaya çıkmaktadır. Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre akciğer kanseri tüm dünyada en sık görülen ve en sık ölüme neden olan kanserdir. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ den Prof. Dr. Ümmügül Üyetürk, akciğer kanseri hakkında merak edilenleri sizler için anlattı. HABER: TAHİR ERDEM En önemli nedeni uzun süreli olarak sigaraya (tütün dumanına) maruz kalmaktır. Ancak genetik faktörler, radon gazı, asbest ve hava kirliliğine maruz kalma gibi faktörler de bu hastalığın oluşumundan sorumlu tutulmaktadır. Hastalığın %85-90’ından sigara kullanımı sorumludur. Kanser gelişme riski sigaraya başlama yaşı, içilen sigara miktarı, sigara içme süresi ile ilişkilidir. Sigara içenlerde akciğer…

  Haberin Detayı
 • Yaşam
  Sigara’ya Dev Zam İddiası - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Sigara’ya Dev Zam İddiası

  önümüzdeki günlerde bazı sigara fiyatları paket başı 5 TL ve 10 TL arasında zam konuşuluyor. Söz konusu zamla bir paket sigaranın fiyatı 50 liraya dayanacak. Şuan Sigara Fiyatları Ne Kadar Sigaraya 5 Ocak’ta 4 TL zam gelmişti. Zam sonrası 32’TL’ye satılan satılan bir sigara paketi 36 TL’ye ulaşmıştı. En düşük sigara paketinin fiyatı 23 TL olurken en pahalı sigara fiyatı 40 TL’yi bulmuştu.

  Haberin Detayı
 • Sağlık
  KOAH Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  KOAH Tedavi Edilebilir Bir Hastalıktır

  17 Kasım Dünya KOAH Günü münasebetiyle Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Göğüs Hastalıkları Doktoru Selma Demir, açıklamada bulundu. Demir,"KOAH genellikle sigara zararlı toz, gaz maruziyeti ve yetersiz akciğer gelişimi gibi kişisel faktörlerinde etkisiyle ortaya çıkan hava yollarının daralması ile karakterize yaygın önlenebilir tedavi edilebilir bir hastalıktır.''dedi.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Trafikte Dikkat Her An Ceza Yiyebilirsiniz - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Trafikte Dikkat Her An Ceza Yiyebilirsiniz

  Kırıkkale bir zamanlar televizyonlarda yayınlanan 'Biri bizi gözetliyor' evine döndü. Her yer kamera, sürücüler 24 saat mercek altında. Kurallara dikkat etmeyen sürücülere ciddi trafik cezaları gelebilir.

  Haberin Detayı
 • Sağlık
  42 Bin Denetim 66 İş Yerine Ceza - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  42 Bin Denetim 66 İş Yerine Ceza

  Kırıkkale’de kapalı alanlarda tütün mamulleri tüketilmesine izin verilmiyor. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri yoğun mesai yapıyor.

  Haberin Detayı
 • Sağlık
  4 Bin Kişi Sigarayı Bıraktı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  4 Bin Kişi Sigarayı Bıraktı

  2014-2019 yılları arasında Kırıkkale’de sigarayı bırakmak için Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi'ne başvuran sayısı 14 bin 730 kişi oldu.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu