Genel

Filistin de Yemen de bizim canımızdan bir parçadır

AGD Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları karşısında açıklamada bulundu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

AGD Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları karşısında açıklamada bulundu.

Bayraktar, “Siyonist İsrail saldırılarında şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralılara acil şifalar diliyoruz. Diğer taraftan Yemen’de yaşanılan dramın son bulması için başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve uluslar arası toplumun gerekli adımları atması konusunu bir kez daha gündeme getiriyoruz. Filistin de Yemen de bizim canımızdan bir parçadır. Bunun aksi düşünülmemelidir.”dedi.

BELİRSİZLİĞİN ANA MÜSEBBİBİDİR

“Siyonist İsrail, Gazze’ye ve Filistin halkına yönelik terör saldırılarına devam ediyor. Siyonist İsrail, önceki akşam Han Yunus’a düzenlediği saldırıyla 10’a yakın Müslüman’ı şehit etti. Hep birlikte tanıklık ediyoruz ki bir İsrail saldırısının yaraları sarılmadan ikinci bir İsrail saldırısı geliyor.Siyonist İsrail, işgal ettiği topraklarda var olduğu müddetçe bu coğrafya barış gelmeyecektir.Siyonist İsrail’in varlığını tanımak da onunla diplomasi yürütmek de kabul edilemez.Siyonist İsrail, kendi mutlulukları için dünyayı ateşe vermekten kaçınmayan bir zihniyetin eseridir.Bu zihniyetle ne oturup konuşulabilir ne de anlaşma yapılabilir.Siyonist İsrail, var olduğu günden bu zamana bölgedeki kaosun, çatışmaların ve belirsizliğin ana müsebbibidir.İsrail’i işgal ettiği Filistin topraklarından çıkarmak tüm Müslümanların görevidir.Siyonist İsrail’i yöneten zihniyet tüm dünyaya Filistin halkını terörist olarak lanse etmektedir.Filistin halkının meşru talepleri adeta bir terör örgütünün talepleri gibi gösterilmektedir. Başta ABD olmak üzere  tüm emperyalist ülkeler Filistin halkından meşru taleplerinden vazgeçmelerini istemektedirler.”

BİR ZİHNİYET VAR

“Siyonist İsrail işgal ettiği toprakların her santimetrekaresinden çekilmediği müddetçe bölgeye barışın gelmesi mümkün olmayacaktır.Siyonist İsrail’le normalleşme neresinden bakarsanız bakın işgallere ve katliamlara onay vermektir.Başta Türkiye olmak üzere tüm İslam ülkeleri ve hükümetleri Filistin konusunda samimi olmalıdırlar.Biz İsrail’i sadece Müslümanlar için tehdit olarak görmüyoruz. İsrail bütün insanlık için tehdittir.  Bu yüzden Müslüman ya da değil, duyarlılık ve vicdan sahibi her insan bu baş belası Siyonizm’e karşı teyakkuz halinde olmalıdır.Karşımızda Mescid-i Aksa’yı yıkıp yerine Süleyman Mabedini yapmayı planlayan bir akıl var.Süleyman Mabedi yapıldığında yeryüzüne Mesih’in geleceğine ve Davut Peygamberin tahtına oturacağına inanan bir akıl var.Siyonizm her yönüyle sapkın bir ideolojidir ve Siyonist İsrail’e karşı Filistin halkının yanında olmak aslında tüm insan neslinin yanında olmaktır.  Karşımızda, kan dökmekten haz alan, kadın ve çocuk öldürmekten haz alan, aşağılık bir zihniyet var.”dedi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x