Genel

Gaziler Derneğinden Aşure Programı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, Muharrem ayı nedeniyle aşure programı düzenledi.  Vali Dr. M. İlker Haktankaçmaz’ın da katıldığı programda aşure ikramı yapıldı, şehitler için dualar edildi.

KERBELA’DA HAK İÇİN, BİRLİK İÇİN BİR MÜCADELE VERİLDİ

Atatürk Parkı’nda, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kırıkkale Şubesi’nce düzenlenen etkinlikte konuşan Vali Dr. M. İlker Haktankaçmaz, Kerbela’da hak için, birlik için bir mücadele verildiğini söyledi. Bu birlikteliği sağlayan ve katkı sunan Belediye’ye, Kur’an kursu hocalarına ve şehit yakınlarına teşekkür eden Vali Haktankaçmaz,  tüm şehitlerimizi ve ebediyete göç eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anarak, hayatta olan gazilerimize de sağlıklı ve uzun ömürler diledi.

AŞURE İKRAMI VE DUA

Kur’an-ı Kerim ve dua edilmesinin ardından etkinliğe katılanlara aşure ikramında bulunuldu. Etkinliğe Vali Haktankaçmaz’ın yanı sıra, şehit yakınları ve gaziler, Garnizon Komutan Vekili Alb.Yetiş Kocadağ, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İbrahim Ayhan Vural, İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, İl Müftüsü Şahin Yıldırım, İl Müdürleri, müdür yardımcıları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx