ManşetYaşam

Gençlik Efendimizin İzinde

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Gençlik Efendimizin İzinde
Anadolu Gençlik Derneği’nce (AGD) düzenlenen “Efendimizin izinde Siyer-i Nebi” yarışması kayıtları tüm Türkiye’de devam ediyor.

EFENDİMİZİ ROL MODEL ALIN
AGD Kırıkkale Şube Başkanı Yusuf Bayraktar tüm Türkiye genelinde ve Kırıkkale’de kayıtların 4 Aralık 2016 Cuma gününe kadar süreceğini bildirdi. Bir milletin en büyük gücünün imanlı ve inançlı evlatları olduğunu belirten Bayraktar, gençlerin kendilerine en başta Peygamber Efendimiz’i (S.A.V) rol model almaları gerektiğini söyledi.

DOĞRU KAYNAKLARDAN OKUYUP ÖĞRENMELİYİZ
“Tabi ki Rasullullah Efendimiz’i rol model alabilmek için en önce O’nu tanımalı ve bilmeliyiz. Bunun içinse Rasullullah Efendimiz’in hayatını doğru kaynaklardan okuyup öğrenmeliyiz. Bilhassa gençlerimizin mayasına Peygamber sevgisini koyabilirsek ne mutlu bize” diyerek açıklamalarına devam eden Yusuf Bayraktar, Kırıkkale genelinde ve Türkiye genelinde dereceye girenlerin ayrı ayrı ödüllendirileceğini sözlerine ekledi.

BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR
Ayrıca yarışmanın ortaokul ve lise öğrencilerini kapsadığını açıklayan Anadolu Gençlik Derneği Ortaokullar Komisyon Başkanı Yunus Koç, yarışmaya katılmak isteyen öğrencilerin www.efendimizinizinde.com adresinden başvurabileceklerini belirtti. Sınavın 17 Aralık Cumartesi günü saat 11.00 da yapılacağını söyleyen Koç, “Sonuçlar 31 Aralık’ta açıklanacak ve dereceye giren öğrencilerimizin ödülleri yine 31 Aralık gecesi AGD’mizin düzenleyeceği Mekke’nin Fethi programında takdim edilecek” dedi.

 

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x