GündemManşet

Gurur duydum

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

ESKİŞEHİR İL MÜFTÜLÜĞÜ GÖREVİNE ATANAN MÜFTÜ BEKİR GEREK, GÖREVİNİ ŞAHİN YILDIRIM’A DEVRETTİ

 

Eskişehir İl Müftülüğü görevine atanan Müftü Bekir Gerek, Kırıkkale halkına hep şefkat duygusuyla yaklaştığını ve ulu mabetler yaparak kente katkı sağladıklarını söyledi. Kırıkkale’ye hizmet etmekten gurur duyduğunu belirten Gerek, 6 yıl boyunca Kırıkkale’de ‘mega projeler’ başlattıklarını bildirdi.

 

ŞEFKAT DUYGUSUYLA YAKLAŞTIK

Kırıkkale’de 6 yıldır görev yapan Müftü Bekir Gerek, görevini Şahin Yıldırım’a devretti. Nur Camii konferans salonunda düzenlenen devir teslim töreni, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Kırıkkale halkını şefkat duygusuyla yaklaştığını ve bu konuda herkese elinden geldiği kadar yardım ettiğini belirten Müftü Gerek Kırıkkale’de görev yapmaktan son derece mutlu olduğunu söyledi. Kırıkkale’de kendi alanı ile ilgili büyük boşlukların olduğunu bu süre içinde bu boşluğu özverili bir şekilde çalışarak doldurduğunu belirten Müftü Bekir Gerek, 16 Mayıs 2011 tarihinden bu yana önemli çalışmalar yaptıklarını hatırlattı.

 

VATANA SAHİP ÇIKTIK

Hain darbe girişişi zamanında ‘Ezanlar ve selalar’ ile Türkiye’ye sahip çıktıklarını belirten Gerek, Camiilerin içinde yaptıkları çalışmalarla İslam’ın güzelliğini herkese öğrettiklerini ifade etti. Gerek konuşmasının devamında, “Görev sürecim boyunca kapım, herkese açık oldu. Herkese açık olmadan kasıt, kendi görevlerimiz ve halkımızın her zaman yanında olduk. Düşüncesi ve fikri, partisi, meşrebi anlayışı ne olursa olsun herkesle kucaklaştım. Şehrimizde kardeşlik, birlik ruhunun canlanmasına önemli katkı verdim. Müftülük her kesim tarafından kabullendi, sevildi ve takdir gördü. Sözüne değer verildi, itibar edildi” dedi.

 

KIRIKKALE’Yİ BÜTÜNLEŞTİRDİK

Gerek konuşmasının devamında “Kırıkkalelilerle bütünleşerek hizmetlerimizi gerçekleştirdik. Hem devlet büyüklerimizle hem de halkımızla bütünleşmek suretiyle önemli çalışmalar gerçekleştirdik. Eskiden ulu mabedleri sultanlar yaptırırdı. Şimdi ulu mabedi hep beraber Kırıkkaleliler olarak birlikte yaptık. Tarihimizde ne kadar ulu mabedler varsa bir sultanın ismi vardır orada. Ama burada Nur Camii’nin ismi var. Bu önemli bir başarı diye düşünüyorum. Bu bakımdan Türkiye’de yan yana koyun, alt alta koyun Külliyesi ile beraber Türkiye’de ki bu anlamda mabedin sayısı 10’u geçmez” dedi

 

YENİ UFUK AÇACAĞIZ

Yeni göreve atanan Müftü Şahin Yıldırım ise, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’in selamlarını getirdiğini ve ufuk açıcı telkinlerle Kırıkkale’ye hizmet edeceklerini söyledi. Kırıkkale’nin kendilerinden daha çok hizmet beklediğinin altını çizen Yıldırım, emaneti ehlinden almanın gururunu yaşadığını bildirdi. Din hizmetlerinin hayatın her zamanında olduğunu belirten Yıldırım, insanın doğumunda kulağına ezan sesinin okunduğunu, ölümünde ise tekrar Camiye gelerek defin işleminin yapıldığını hatırlattı. Camileri merkez alarak, gençleri dine daha çok yaklaştırmaları gerektiğini belirten Yıldırım, bu konuda çalışmalar yapacaklarını hatırlattı.

 

KAMU GÖREVLİLERİNİN KADERİ

Kamu görevlilerinin kaderinde atamaların olduğunu hatırlatan Vali Mehmet İlker Haktankaçmaz ise konuşmasında , “ Kamu görevi böyle bir şey bir yere atanırsınız oraya göreve başlarsınız. Görev bitince başka yere gidersiniz, ayrılırken güzel dostluklar edinmişinizdir, kendi kardeş, çocuğunuzdan çok mesai arkadaşlarınızla dostluklarınız olur. Bunun bir avantajı var tanıdığınız dostlarınızı başınız sıkıştığınız an araya biliyorsunuz. Böylede faydası var çok yer gezince çok dostluklar ediniyorsunuz önemli olan ayrıldıktan sonra arkanızdan ne söylendiği Türk insanı her şeyi unutur ama verilen değeri asla unutmaz hizmet eden insanlar unutulmaz. Müftü Bekir Gerek hoş bir seda bıraktı, müftü Gerek’i tebrik ediyorum anlının akı ile burada görevini tamamladı inşallah Eskişehir’de de güzel hizmetler yapacağına inanıyorum yeni müftümüz şahin bey ise burada güzel hizmetler yapacağına inanıyorum. İstanbul’dan edindiği tecrübeyi şahin bey ilimize katkı sağlayacağına inanıyorum”

 

 

ALLAH EKSİKLERİNİ GÖSTERMESİN

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı; “Eğitim hayatım ve askerlik dışında bütün hayatımı Kırıkkale’de yaşadım memurlara bazen özenirdim. Bunların hiç birisini biz yaşamadık ama en üzücü kısmı ise veda etmekti, dostluklardan ayrılmak zordu.  Müftümüz ile birlikte Kırıkkale için güzel çalışmalar yaptık, hocalarımız her zaman bizle için her zaman ön saflarda yer aldılar. Allah eksikliklerini göstermesin,  Müftü Bekir Gerek Kırıkkale’de mükemmel bir kaynaşma sağladı herkesin hocam diye hitap ettiği kişi oldu bir sürü hizmetler yaptı.  Hoş bir sedayı bıraktı yeni görevinde kendisine başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Reklam oluşturulma zamanı: 22 Şubat 2024 13:59 - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x