Manşet

Halep’teki Katliama Sessiz Kalmayalım

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı öncülüğünde toplanan sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar, Suriye’nin Halep kentinde sivillere yönelik saldırıları protesto amacıyla Rusya ve İran’ın Ankara büyükelçiliklerine gitti.

MÜSLÜMANLAR EZİLİYOR
Nokta Camisi önünde toplanan grup adına basın açıklaması yapan Mustafa İşler, Halep’te Müslümanların katledildiğini ve buna sessiz kalamayacaklarını söyledi. Tüm dünyada Müslümanlara zulüm yapıldığını vurgulayan İşler, şöyle konuştu: “Halep, Myanmar, Filistin, Gazze ve Mısır gibi dünyanın her tarafında Müslümanlar eziliyor. Allah, bizlere bir ve beraber olmayı nasip etsin. Küfrün tek yürek olduğu gibi Allah, Müslümanlara de birlik ve beraberlik nasip etsin. Bizler, ‘Halep bizi çağırıyor’ diyoruz. En azından maneviyatımızla desteğimizle Halep’in yanında olmaya gidiyoruz”

HALEPLİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ
“Araçlarımızla konvoy yaparak Ankara’ya kadar gidip, diğer illerden gelen kardeşlerimizle İran ve Rusya büyükelçilikleri önünde protesto düzenleyeceğiz. Halepli kardeşlerimizin yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Bizler, Halep’teki katliama sessiz kalmamak, suskun vicdanları harekete geçirmek, bugün Halep’te olanların bir gün bizim de başımıza gelebileceğini düşünmek için buradayız” dedi. Basın açıklamasının ardından grup, araçlarla Ankara’ya hareket etti.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x