GüncelManşetSpor

Hani bahanen bendim?

Kırıkkale 1. Amatör Küme’de mücadele eden Keskinspor ‘düşme’ sinyalleri veriyor. Geçtiğimiz yıl şampiyon takıma destek vermemekle eleştirilen Belediye Başkanı Bayram Sakallı, bu yılda takıma sırtını döndü. Kulübün eski Başkanı Mencet, “Hani bahanen bendim” diyerek Sakallı’ya görderme yaptı.

KESKİNSPOR ZOR DURUMDA
Geçtiğimiz yıl Bölgesel Amatör Lig’in kapısından dönen ve 11 yıllık şampiyonluk hasretine son veren Keskinspor, bu yıl geride kalan 6 haftada sadece tek galibiyet alarak düşme potasında yer alıyor. Geçtiğimiz yıl Kulüp Başkanı ve yönetimin gayretleri ile maddi kaynaklar üreten kulüp, bu yıl maddi açırdan oldukça zor günler geçiriyor. Edenilen bilgiye göre futbolcuların büyük bir kısmı antrenmanlara çıkmıyor. Kulüpteki çaresizlik karşısında belediyenin umursamaz tavrı dikkat çekiyor.

211
Keskinspor Kulüp eski Başkanı Ragıp Cihat Mencet

ŞAMPİYON KADROYA SAHİP ÇIKMADI’
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Keskinspor Kulübü eski Başkanı Ragıp Cihat Mencet, “Geçtiğimiz yıl Bölgesel  Amatör Lig’e çıkacak bir kadromuz vardı. Kendi çabalarımızla Keskinli iş adamlarımızla görüşüp kaynak oluşturma çabasına gittik. Futbolcuların alacaklarını son haftalara kadar verdik. Ancak bu da yeterli olmadı. Geçtiğimiz yıl belediyeden ne maddi ne de manevi yardım görmedik. Şampiyonluk töreninde bile kulübe muhalefet eden, kimsenin gelmemesi için elinden geleni yapan bir belediye yönetimi vardı” dedi.

‘İKİLİ OYNADI’
Mencet şöyle devam etti; “Düşünün ki, takım şampiyonluğa oynuyor, çok güzel bir hava var. Bizler de o ilçenin takımı olarak Başkanımızın yanına gidiyoruz. Yardımcı antrenörümüz, takım kaptanımız, futbolcular da vardı. Hatta Haber71 Gazetesi’nin Haber Müdürü de vardı. Bizlere destek sözü verdi. Hatta o gün sahanımızın düzeltilmesi için ince kum bulduk. Belediyeden kamyon istedik. O da bize, ‘İki kamyon kum getirin, birisini de belediyemize verin’ dedi. Biz de kabul ettik. Sonrasında belediye başkanı ile görüşmek istesek te görüşemedik”

Bayram Sakallı
Bayram Sakallı

‘KARALIYORLAR DEDİ’
“Sonrasında basın açıklaması yaptık. Belediye Başkanı Sakallı’nın sözlerini tutmadığını söyledik. Kulübe arkasını döndüğünü söyledik. Kendisi de çıkıp, benim para istemdiğimi alamayınca karalama kampanyası yaptığımı söyledi. Her yerde, ‘Kulübün başında Cihat varken desteklemem’ dedi. Bugün gelinen noktada Sakallı’nın samimiyeti olmadığını görüyoruz” dedi.

OTOBÜSLERDEN ALINAN PARALAR NEREDE?
Mencet, otobüslerden günlük alınan paralara dikkat çekerek, “Ootobüslerden Keskinspor adına paralar alınıyor. Bunun maliyetini daha önce de açıklamıştık. Bu paranın, hangi resmi belgelerle, nereye harcandığını kimse bilmiyor. Biz ilçemizin belediyesinden yapamayacağı bir şeyi istemedik. Maddi değilse de manevi destek istedik. Başkan gelsin bir gün ilçesinin takımını izlesin istedik. Ancak kendisinin halkın içine çıkacak durumda olmadığını biliyorduk”

‘ÇÖP TOPLAMAKTAN BİLE ACİZ’
Belediye hizmetleri sıfır noktasına gelmiş, personelin durumu içler acısı, ilçe her geçen gün geriye gitmiş ama hala Belediye Başkanı Sakallı, ‘Hizmetlerim yarım kaldı’ diyebiliyor. Çöp toplamaktan bile aciz hale gelen belediyenin başkanından, Keskinspor’a destek vermemek için şahsımı bahane etmesine anlam veriyorum. Peki sayın Sakallı, şimdi niye kulübe destek vermiyor? Hani bahanesi bendim?” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
öz keskinli
Ziyaretçi
öz keskinli

keskinli kardeşim doğru yazmış helal olsun adam keskinden kırıkkaleye göctü gitti bölesi lavuklar yüzünden keskinde nüfus kalmadı o kadar keskini düşünüyosan keskine aldıracaksın nüfusunu ve evini keskinde olacak o kadar keskini seviyodunda neden kırıkkaleye göctün keskini bitirdiler yazıklar olsun daha ne deyim ilhan cönger belediyeden alacağını aldı borcunu ödediyse ondan hele kırıkkaleye göctün yalakalık kanlarına işlemiş bunların her gelene şakşak çalıyorlar birde ondan ekmel conger sahte sigortadan ceza aldı yoksa benmi yanlış biliyorum dedimya sahtekarlık kanlarına işlemiş dede yıldırım belediye başkanı olur artık akpden ekmel cöngerde hortumcu belediye başkanyardımcısı 🙂 ilhanda muhasebe müdürü orda daha çok hortumculuk yapa bilir keskinimize… Read more »

köksal fidan
Ziyaretçi
köksal fidan

sayın cihat mencet kardeşim,seni tanımam bilmem,kısmet olupta bir el sıkışamadık.aynı bende senın gibi bu minübüslerden günlük olarak toplanan paraların akıbetini sordum bimer üzerinden.ama sayın başkan bana defalarca verdiği cevapta 29 mart 2009 mahalli idareler seçiminde göreve geldiğinde para toplamadığını ve akabinde 2010 yılındada para toplamadığını beyan etmiştir.ne gariptirki 30 tane minübüsçü esnafı bu parayı alsen ye mantığıyla verdiklerini söylemektedirler.ama belediyede ne gariptirki bu iki senenin girdi kaydı bulunmamaktaymış.2011-2012-2013 yıllarında durak diye tabir ettikleri şimdiki minübüslerin kalktığı yeri kiraya verdiğini söylüyor.encümenden karar almış ve kiraya vermiştir.2009 ve 2010 yıllarında toplanan para ortada yoktur.işin başından beridir diyip duruyorum ben bu paraların akıbeti… Read more »

ilhan cönger
Ziyaretçi
ilhan cönger

Cihat kardeş sen hala bayram sakallı ya güvenmek gibi bir hata mı yapıyorsun şimdiden geçmiş olsun Başkan Keskinspor a hayatta destek vermez allah yardım etsin size, Keskin Bayram sakallı dan ümit kesmiş, personel ümit kesmiş halk ümit kesmiş sende ümidini kes ve bence takıma el atın yoksa gerçekten takımın gidişatı işi değil

Keskinli
Ziyaretçi
Keskinli

İlhan abi borçlarını ödedin mi sen merak etim de keskin de olmayıp da keskin meselesi ike bu kadar ilgilenen tek insansın gelsene Keskin’e abi belki AKP den dede Yıldırım aday olur durumu düzeltirsiniz ekmel Abi’m her yerde şak şakcılığını yapıyor o yüzden dedim :)) selametle abicim sıkıntın olursa ben kredi çeker sana veririm

Başa dön tuşu
Kapalı