MKE

 • Gündem
  Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  YERLİ UÇAK BOMBALARI ÜRETİLECEK

  MKE A.Ş. ile Milli Savunma Bakanlığı arasında yapılan anlaşma ile Hava Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kullanılması üzere 4000 adet MK83 1000 Lb. Genel Maksat Uçak Bombası üretilecek. HABER: YAKUP ÖZCAN MKE A.Ş. tarafından Kırıkkale’de tamamen Yerli ve Milli imkanlarla üretilen MK83 1000 Lb. Genel Maksat Uçak Bombasının geliştirme projesi tamamlandı. MKE A.Ş. Genel Müdürü İlhami Keleş öncülüğünde şirket 2023 yılında yurt içinde gerek TEKNOFEST, IDEF23 ve yurt dışında fuarlarda sergilemiş olduğu ürünleri ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin mühimmat ve silah ihtiyacını karşılayan MKE, çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda MKE Kırıkkale Mühimmat Fabrikasında tamamen yerli ve…

  Haberin Detayı
 • Ekonomi
  MKE, Boran obüsünde ihracata odaklandı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE, Boran Obüsünde İhracata Odaklandı

  MKE'den yapılan yazılı açıklamaya göre, 105 milimetre havadan taşınabilir hafif çekili obüs, komando ve piyade birliklerinin harekat ihtiyacını karşılamak amacıyla yapıldı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Silah Müzesinin Akıbeti Merak Konusu Oldu - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE Silah Müzesinin Akıbeti Merak Konusu Oldu

  Daha önce MKE Kırıkkale Silah Fabrikası içerisinde bulunan ziyaretçi sayısının artırılması ve ulaşılabilirliği kolaylaştırmak için şehir merkezine getirilmesi için çalışmalar başlatılan Kırıkkale Silah Fabrikasının akıbeti merak konusu olmaya başladı. NE ZAMAN ZİYARETÇİ KABUL ETMEYE BAŞLAYACAK? 1990 yılından bu tarafa MKE Kırıkkale Silah Fabrikası içerisinde ziyaretçi kabul eden Silah Müzesinin şehirle bütünleşmesi, kolay ulaşılabilir, ziyaretçi sayısını artırmak amacıyla şehir merkezine taşınması kararlaştırılmıştı. MKE’nin Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanına yakın bir alanda bulunan eski Düğün Salonu yerine inşa edilen alanda yeni müze yeri inşaatına başlanmış ve inşaat tamamlanmıştı. Müzenin yakın bir zamanda ziyaretçi kabul etmeye başlayacağı yönünde açıklamalar olmasına rağmen devreye alınmaması akıllara…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Demirbaş Helallik İstedi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Demirbaş Helallik İstedi

  Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Murat Demirbaş Makine Kimya Endüstrisi fabrikalarında ziyaretlerde bulundu. işçilerle görüşme yaptı. Demirbaş Helallik İstedi Demirbaş yaptığı açıklamada “Şubemize bağlı MKE Mühimmat A.Ş Mermi İşletmesi Temsilcimiz Bekir Karaduman  ve işyeri Temsilcilerimizle birlikte ziyaret ettik.Onları dinledik.”dedi. Ziyarette Şube Başkanı  Murat Demirbaş geçtiğimiz günlerde yapılan Delege seçimlerinde vermiş oldukları desteklerinden dolayı işçilere  teşekkür ederek bundan sonrası süreçte de Birlik beraberlik içersinde hep birlikte olacaklarını ifade ederek Her daim  Genel Başkan  Pevrul Kavlak ‘ın çizdiği yolda Türk Metal  Çatısı altında birlikte  olacaklarını belirterek işçilerden helallik isteginde bulunurken hayırlı işler dileğinde bulundular.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  MKE A.Ş.’de Müdür Ataması - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE A.Ş.’de Müdür Ataması

  Kırıkkale kamuoyunun yakından tanıdığı, uzun yıllar MKE Kırıkkale Mühimmat Fabrikası Müdürlüğü gibi görevlerde bulunan Selahattin Kılınçkaya MKE A,Ş. Kayaş Kapsül Fabrikasına Fabrika Müdürü olarak atandı. KILINÇKAYA KAPSÜL FABRİKASINA MÜDÜR OLDU MKE Kırıkkale Mühimmat Fabrikasında çeşitli görevlerde bulunan Selahattin Kılınçkaya MKE A,Ş. Kayaş Kapsül Fabrikasına Fabrika Müdürü olarak atandı. Kılınçkaya, 1984 yılında MKE mühimmat fabrikasında atölye mühendisi olarak çalışmaya başladı. Sırasıyla 1991 yılında baş mühendis 2003 yılında TAM Üretim Müdürlüğü 2006 da Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2016 yılında Mühimmat Fabrikası Teknik Müdür Yardımcılığı 2017 yılında Fabrika Müdürü oldu ve bu görevi 3 yıl yürüttü 2020 yılında MKE Genel Müdürlüğü…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Dönmek İçin Arayan Çok Ama !!! - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Dönmek İçin Arayan Çok Ama !!!

  MKE'nin özerkleşmesinin ardından Kırıkkale'den ayrılan yüzlerce çalışan tekrar tezgahlarının başına dönmek için mücadele veriyor. Ancak özerkleşme döneminde çalışanların başka illere gitmemesini isteyen MKE, bu defa dönmek isteyenlere karşı taviz vermeyerek geri dönüş kapılarını kapattı.

  Haberin Detayı
 • Manşet
  Yerli ve Milli Üretimin Kalesi MKE - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Yerli ve Milli Üretimin Kalesi MKE

  Zaman zaman ortaya attığı söylentilerle Kırıkkale’de tepkiyle karşılanan bir sosyal medya hesabı şimdi de en parlak dönemine yaşayan MKE’yi hedefe koydu. Yerli ve Milli üretim hamlesiyle savunma sanayii alanında yakın döneme damga vuran MKE A.Ş. hakkında asılsız ve mesnetsiz söylentiler ortaya atan sosyal medya hesabı yine tepki topladı.

  Haberin Detayı
 • Spor
  Kütük’ün Baba Acısı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Kütük’ün Baba Acısı

  Kırıkkalespor'un eski futbolcularından ve Kırıkkalespor taraftarının gönlünde yer edilen Futbolcu Uğur Kütük'ün babası Muzaffer Kütük hayatını kaybetti.

  Haberin Detayı
 • Genel
  Türk Metal’in Gücünü Dosta, Düşmana Gösterdik - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  Türk Metal’in Gücünü Dosta, Düşmana Gösterdik

  Türk Metal Sendikası Gebze Dilovası Şubesi 6. Olağan Genel Kurulu Kocaeli’nde toplandı. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) ile imzalanan grup toplu iş sözleşmesinin ardından ilk kez Gebze Dilovası Şubesinin genel kurulunda üyeleri ile bir araya gelen Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul Kavlak, Gebze’de üyelerin yoğun ilgi ve sevgi gösterisi ile karşılandı. ÖLÜMÜNE MÜCADELE ETTİK, KAZANDIK Genel Başkan Pevrul Kavlak, konuşmasında MESS Grup Toplu İş Sözleşmesi sürecine değinirken, “Ölümüne çalıştık, kazanacağız” sloganı ile mücadeleye başladığımızı hatırlatarak, “Biz bu yola çıkarken bir cümle kurmuştuk. Demiştik ki ölümüne çalıştık, kazanacağız, ölümüne mücadele ettik, kazandık. Yola bu cümleyle çıktık. Yolda bu cümleyle yürüdük.…

  Haberin Detayı
 • Manşet
  MKE’den Birer Maaş İkramiye - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  MKE’den Birer Maaş İkramiye

  Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Genel Müdürü Yasin Akdere, MKE çalışanlarına yeni yılda birer maaş ikramiye verileceğini ifade etti. Akdere ayrıca, aylık ücretli çalışanlarının yemek bedellerinin MKE tarafından karşılanacağını belirtti.

  Haberin Detayı
Başa dön tuşu