Keskin

Haydar Sultan Köyün’de Muhtarın Su Mücadelesi

Keskin’in Haydar Sultan Köyü Muhtarı Musa Üstün, Kurban bayramında köyün susuz kalmaması için bütün imkanlarını seferber etti.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Keskin’in Haydar Sultan Köyü Muhtarı Musa Üstün, Kurban bayramında köyün susuz kalmaması için bütün imkanlarını seferber etti.

KENDİ İMKANIYLA GETİRDİ
Kendi imkanlarıyla su deposuna su getiren Keskin’in Haydar Sultan köyü Muhtarı Musa Üstün, depoya su getirmeseydi köyün susuz bir bayram geçireceğini söyledi. Bayramda hemşehrilerinin köye akın akın gelmeye başladığını açıklayan Üstün, “Bayramdan önce suda sorun yaşadım. Bir bayram susuz geçmezdi. Bütün imkanlarımı kullandım ve suyu depoya getirdim. Bu durumu duyan hemşehrilerim bana teşekkür ettiler. Herşey köyüm için. “ dedi.

ŞÜKÜRLER OLSUN
“Köyde pirimiz olan Haydar Sultan Türbesi bulunuyor.” diyerek sözlerine devam eden Muhtar Üstün, “Türbeye dua ve adak adamak için Kırıkkale’de değil, Türkiye’nin çeşitli şehirlerinden insanlar geliyor. Köyü susuz kalması gönlüm razı olmazdı. Köy için iyi bir imaj olmazdı. Şükürler olsun. Bu işin içinde alnımızın akıyla çıktık.” dedi. Depoya su taşıyan, gecesini gündüzüne katan ve hiçbir fedakarlıktan kaçmayan Muhtar Üstün’e teşekkür eden vatandaşlar, “Su demek hayat demektir. Suyumuzu tekrar akıtan muhtar Musa Üstün’e teşekkür ederiz.

Haydar Sultan Köyün'de Muhtarın Su Mücadelesi - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Haydar Sultan Köyün’de Muhtarın Su Mücadelesi – Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x