GündemKırıkkaleManşet

‘Hep Gül Aysel’ tiyatro oyunu büyük beğeni topladı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

 

Keskin Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen ’Hep Gül Aysel’ adlı tiyatro gösterisi izleyicileri tarafından büyük beğeni topladı.

 

BİR FARKINDALIK OLUŞTURMAK İSTİYORUZ

Aile içi ve kadına yönelik şiddetin çok yönlü sergilendiği tek perdelik ‘Hep Gül Aysel’ tiyatro oyunu Keskin Halk Eğitim Merkezinde  sahnelendi. Gösteriye  Keskin Kaymakamı İlker Özerk Özcan, Belediye Başkanı Dede Yıldırım, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı. Tiyatro gösteriminin ardından bir konuşma yapan Belediye Başkanı Dede Yıldırım, kadına yönelik şiddetin ağır bir insan hakkı ihlali ve ciddi bir toplumsal sorun olduğunu, kültürel, ekonomik ve coğrafi sınır tanımaksızın tüm dünyada varlığını sürdürdüğünü söyledi. Kadının toplum hayatında büyük öneme sahip olduğunu vurgulayan Yıldırım , “Kadına yönelik şiddet nerede, ne şekilde olursa olsun kabul edilemez. Şiddet, kadının yaşama, kendini güvende hissetme, eğitim, iş ve sosyal hayata katılmasını olumsuz etkileyen bir süreçtir. Sorgun insanı kadına saygı konusunda her zaman hassas olmuş, ancak bu tür tiyatro gösterileriyle biz toplumumuzda bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.” dedi.

 

TEŞEKKÜRLER

Keskin Kaymakamı İlker Özerk Özcan  ise tiyatro ekibine teşekkür ederek, toplumda oluşturmak istedikleri farkındalık için tebrik etti. Aile içi ve kadına yönelik şiddetin çok yönlü sergilendiği oyunun sonunda Usta Oyuncu Sefa Zengin, son dönemde ülke genelinde kadına yönelik şiddette yaşanan artışa dikkat çekmek ve bu konuda toplumda farkındalık oluşturmak istediklerini söyledi. Zengin, kendilerini davet ederek kültür ve sanata vermiş olduğu destekten dolayı Başkan Yıldırım ve Keskin Kaymakamı İlker Özerk Özcan’a teşekkür etti. Etkinlik sonunda Tiyatro Balans ekibine çiçek ve çini hediye edildi.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x