EğitimGündemManşet

Her Gün 10 Dakika Oku

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Büro Memur-Sen Adliye Temsilciliği, kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla adliye personeline yönelik bir kampanya başlattı. Her Gün 10 Dakika Oku sloganı ile başlatılan ‘Kitabını Al Gel’ kampanası örnek teşkil ediyor.

 

‘KİTABINI AL GEL’

Her Gün 10 Dakika Oku sloganı ile Kırıkkale Büro Memur-Sen Adliye Temsilciliği, Kırıkkale Adliye Personelleri arasında Kitap okuma alışkanlığı edinmek, Yeni bilgiler öğrenmek, Kültürel birikimi arttırmak, Bakış açısı ve bilgi dağarcığını geliştirmek için tarihi, bugünü ve yarını daha iyi değerlendirmek adına, ‘Kitabını Al Gel’ kampanyası başlatıldı. Büro Memur-Sen Adliye Temsilciliği tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı, “Bu kampanya ile Her gün en az 10 dakikamızı kitap okumaya ayırarak, 20 gün içerisinde bir kitap okuyoruz” denildi.

 

OKUMA ALIŞKANLIĞI

Kampanyaya katılanların kitaplarıyla değişim yapılarak okunan kitap sayısını arttırarak sürekli olarak kitap okunmasını amaçladıklarını söyleyen temsilcilik, “Kitap okuma alışkanlığı edinmek isteyen arkadaşlarımız henüz 2’nci kitaplarımızı okumuş olmasına rağmen bizlere olumlu dönüşüm yapmaktadır. Daha önceden hiç kitap okumadığını söyleyen ve artık kitap okumayı artık bırakmayacağını söylediği gibi kitabını eşinin veya çocuğunun da okuduğunu söyleyen birçok arkadaşımız olmuştur” şeklinde ifade edildi.

 

KİTAP OKUMAYAN KALMASIN

“Kitap okuma kampanyamızı duyan ve bu kampanyayı desteklediğini söyleyerek bizi tebrik eden ve destek veren kardeş sendikalarımızdan Eğitim Birsen 2 nolu Şube Başkanımız Murat Şahin de kitap okuma kampanyasında bulunan arkadaşlarımıza Kelebeğin Rüyası isimli kitapları hediye etmiştir. Diğer kurumlardan da bu kampanyaya çok büyük destek olduğunu gördük ve yakın zamanda da diğer kurumlarda Her Gün 10 Dakika oku sloganı ile kitap okuma kampanyalarımız başlayacaktır. Umuyoruz ki bu kampanya her kuruma örnek olur ve güzel Kırıkkale’mizde kitap okumayan tek bir kişi bile kalmaz” denildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x