Eğitim

İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışması

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce İstiklâl Marşı’nın kabul edilişi ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Valiliğin Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya kent genelindeki okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler katıldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Millî Eğitim Müdürlüğünce İstiklâl Marşı’nın kabul edilişi ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında İstiklâl Marşı’nı güzel okuma yarışması düzenlendi. Valiliğin Konferans Salonu’nda düzenlenen yarışmaya kent genelindeki okul öncesi, ilk, orta ve lise düzeyindeki öğrenciler katıldı.

 

PERFORMANSLARI BEĞENİ TOPLADI

Yarışmaya katılan öğrenciler, jüri karşısında İstiklâl Marşı’nın tamamını ezbere okuyarak, en yüksek puanı almak için yarıştı. Zaman zaman coşkulu, zaman zaman da duygusal anların yaşandığı yarışmada, her bir öğrenci jest ve mimikleriyle birbirinden güzel ve etkili performans gösterdi. Millî Eğitim Müdürü Hayati Telefoncu, öğrencilerin coşkuyla okudukları İstiklâl Marşı’ndan dolayı büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. İstiklâl Marşı ruhunu her bir öğrenciye kavratmak için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Telefoncu, “Bugün öğrencilerimiz millî marşımızı duygularını da katarak okumaları bizleri hem duygulandırdı hem de gururlandırdı. İstiklâl Marşı, bir milletin mukaddesleri uğruna ettiği yeminin manzum ifadesidir. Bu marş, şanlı geçmişimiz, umut dolu istikbâlimiz ve istiklâlimiz adına yazılmış olan bir eserdir. O, öyle bir şiirdir ki, bugünü anlatırken dünü vurgular, dünü anlatırken de geleceğe yönelik yeni ufuklar ortaya koyar. Şanlı milletimiz kendisine armağan edilen bu eşsiz marşın her bir kıtasını, her bir dizesini kalbinin derinliklerinde hissetmeyi sürdürecektir.” dedi. Telefoncu, emeklerinden dolayı öğretmenlere, jüri üyelerine ve yarışmacı öğrencilere teşekkür ettiğini de sözlerine ekledi.

 

İŞTE DERECEYE GİRENLER

Yarışmanın tamamlanmasının ardından jüri değerlendirmesini yaparak kategorilerine göre dereceye giren öğrenciler belirlendi. Buna göre Okul öncesi kategorisi sonuçları 1.Ertuğrul Çalışkan ? Bahşılı Beyaz Kelebekler Anaokulu, 2.Yiğit Savaş ? Vilayetler Birliği Gülümse Anaokulu, 3.Beril Türkekul ? Fabrikalar Şehit Çağdaş Tamkoç Anaokulu. İlkokul kategorisi sonuçları 1.İbrahim Düzcan ? Şehit Ramazan Akçadağ İlkokulu, 2.Zeynep Belinay Açar ? Tınaz İlkokulu. 3.Hayri Erva Toprak ? Karakeçili İlkokulu. Ortaokul kategorisi sonuçları 1.Erva Şimşek ? Şehit Ömer Umullu Ortaokulu, 2.Nihal Demirci ? Şehit Erdem Mut Ortaokulu, 3.Armina Dok ? Şehit Aydın Çopur İmam Hatip ortaokulu. Lise kategorisi sonuçları: 1.Ahmet Selim Yüzer ? Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, 2.Rana Gürel – Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, 3.Murat Can Çakmak ? Keskin İmama Hatip Lisesi oldu. Dereceye giren öğrencilerin ödülleri 12 Mart tarihinde düzlenecek anma günündeki programda öğrencilere verilecek.

- Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x