EkonomiManşet

Kaç Kişi Kredi Alabildi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Av. Mehmet Yılmazer, KOSGEB’in esnafımıza bir parça nefes aldırmak için vereceğini kamuoyuna açıkladığı 50 bin TL tutarındaki kredi adeta sabote edildiğini söyledi.

BİN 500 ESNAF BAŞVURUDA BULUNDU
Av. Mehmet Yılmazer, KOSGEB kredilerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmazer, hükümetimiz ülkemizin geçtiği zorlu sürecin şartlarını olabildiğince hafifletmek için çok yapıcı projeler geliştirerek, çözümler ürettiğini söyleyerek, “Ancak bu proje ve çözümler zaman zaman özellikle bürokratik nedenler ile adeta akamete uğratılmak isteniyor. Açıkça belirtmek istediğim konu şu ki;  KOSGEB’in esnafımıza bir parça nefes aldırmak için vereceğini kamuoyuna açıkladığı 50 bin TL tutarındaki kredi adeta sabote ediliyor. Şöyle ki; Yaklaşık 6 bin 500 esnafın bulunduğu Kırıkkale’mizde sözünü ettiğim krediye yaklaşık bin 500 esnafın başvurduğu ancak bana ulaşan ve basına yansıyan bilgiye göre başvurular arasından sadece 42 kişinin kredisinin onaylanmış olması gerçekten düşündürücü ve üzücüdür”

KAÇ KİŞİ KREDİ ALABİLDİ?
“Bu nedenle şu sorular acilen cevaplanmalıdır: KOSGEB neden Hükümetimizin esnafa verilmesini istediği kredinin sadece faizine kefil olarak esnafımızı bankalar karşısında zor durumda bırakmıştır? Neden kredinin anaparasına da kefil olmamıştır? KOSGEB neden kredi alacak esnafta aranacak kriterleri en açık ve şeffaf biçimde kamuoyu ile paylaşmamıştır? Neden kredi almaya uygun olmayan esnaf kardeşlerimize umut aşılanmış ve yoğun müracaat kaosu yaratılmıştır? KOSGEB süreci en başından beri neden bu denli kötü yönetmiştir? Kırıkkale’de kaç esnaf kardeşimiz bu krediyi almak için müracaat etmiştir? Kaç kişi kredi alabilmiştir? Konu ilgililerince gerekli biçimde takip edilmekte midir?

HERKESİ AKLI BAŞINDA DAVRANMALI
“KOSGEB kredisinin geldiği noktada, sürecin çeşitli yerlerinde bulunanların yaptıklarına bakarak yoğun FETÖ kokusu alıyorum. Türkiye’deki ve Kırıkkale’deki bürokratlarımız ve bankalarımız dahil Hükümetimizin bu çok olumlu çalışmasını sabote etme amacı ve basiretsizliğinde olan herkesi aklı başında davranmaya davet ediyor ve bu yaşananları not ettiğimiz uyarısında bulunuyorum” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x