Gündem

Kirada Yüzde 50 İndirim

Kırıkkale’de yatırıma yönelik Milli Emlak’a ait arazi potansiyelin bulunduğuna vurgu yapan Aydemir, 10 yıl süreyle kiralanan hazineye ait arazilerin kiralarında yüzde 50 indirim uygulandığını müjdeledi.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale’de yatırıma yönelik Milli Emlak’a ait arazi potansiyelin bulunduğuna vurgu yapan Aydemir, 10 yıl süreyle kiralanan hazineye ait arazilerin kiralarında yüzde 50 indirim uygulandığını müjdeledi.

Milli Emlak Müdürlüklerinin Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü bünyesinde faaliyette bulunacak olması nedeniyle Kırıkkale’de bir takım ziyaretlerde bulunan Milli Emlak Genel Müdürlüğü Taşınmaz Geliştirme Daire Başkanı Selçuk Aydemir, kararın yerinde olduğunu savundu. Kırıkkale’de yatırıma yönelik Milli Emlak’a ait arazi potansiyelin bulunduğuna vurgu yapan Aydemir, 10 yıl süreyle kiralanan hazineye ait arazilerin kiralarında yüzde 50 indirim uygulandığını müjdeledi.

BİLGİLENDİRMELERDE BULUNDU

Bir takım inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Kırıkkale’ye gelen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü Taşınmaz Geliştirme Daire Başkanı Selçuk Aydemir, Çevre şehircilik İl Müdürü Uğur Atarı ziyaret etti. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlanan Milli Emlak Müdürlüğünde İncelemelerde bulunan Daire Başkanı Selçuk Aydemir ve Milli Emlak Uzmanı Ramazan Özgür Özkan, personele Hazineye ait Taşınmazların indirimli bedelle kiraya verilmesi işlemleri hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

SON GÜN 19 KASIM

Taşınmaz Geliştirme Daire Başkanı Selçuk Aydemir, toplantıda yaptığı konuşmada, Hazineye ait taşınmazların 10 yıl süre ile ecrimisil bedelinin %50’si oranında indirim ile kiralama fırsatının vatandaşlar tarafından değerlendirilebileceğini, başvuruların bitim tarihinin 19 Kasım 2018 olduğunu söyledi. Daire Başkanı Aydemir, Kırıkkale ‘de yatırıma yönelik arazi potansiyeli olduğunu, Milli Emlak Müdürlüğünün Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlanmasının yerinde olduğunu ve bunun iyi değerlendirilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

TESİSLERDE EMİSYON ÖLÇÜM DENETLEMESİ

Diğer taraftan Çevre şehircilik il müdürlüğü tarafından tesislerin emisyon ölçümleri denetlendiği bildirildi.  Yapılan açıklamada “İl Müdürlüğümüz Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürlüğü teknik personelleri tarafından 2872 sayılı Çevre Kanunu, 03.07.2009 tarih ve 27277 sayılı Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği ve 25.12.2013 tarih ve 28862 sayılı Çevre Ölçüm ve Analiz Laboratuvarları Yeterlik Yönetmeliği kapsamında tesislerde yapılan emisyon ölçümlerinin mevzuatlara uygun şekilde yapılıp yapılmadığının tespiti için denetimler yapılmaktadır” ifadelerine yer verildi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx