Manşet

Kırıkkale Belediyesi 10 Binlerce Fideyi Ücretsiz Dağıttı

Kırıkkale Belediyesi kendi serasında yetiştirdiği değişik türde ki fideyi üreticilere ve vatandaşlara toprakla buluşturmaları için ücretsiz dağıttı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi kendi serasında yetiştirdiği değişik türde ki fideyi üreticilere ve vatandaşlara toprakla buluşturmaları için ücretsiz dağıttı.

Kırıkkale Cumhuriyet Meydanında yerli üretime destek sağlamak maksadıyla belediyenin ata tohumlarından yetiştirdiği sebze fidelerinin ücretsiz dağıtımı gerçekleştirildi. Kırıkkale Belediyesi kendisine ait serasında yaz ayları için çeşit çeşit renklerde çiçekler üreterek şehirde ekim ve dikimini gerçekleştirirken bu yıl da ekonomik değeri yüksek onbinlerce sebze fidesi yetiştirdi. Ata tohumundan yetiştirilen fideler toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlara dağıtıldı.

Fide dağıtımına katılan Kırıkkale Belediye Başkanı Ahmet Önal, “Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğünde ata tohumlarından ürettiğimiz farklı türlerde ki fideleri toprakla buluşturulmak üzere vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Bu yıl ilkini gerçekleştirdiğimiz fide dağıtımına devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın gösterdiği ilgiden de memnunuz. Aynı zamanda yerli üretimi de artıracak bir husus. Ata tohumu daha sağlıklı, bölgemize ve coğrafyamıza daha uygun. Hem de atalarımızın dedelerimizin kullandığı tohumlar” dedi.

Bir 4 kişi, kalabalık ve yazı görseli olabilir
Bir ‎1 kişi, kalabalık ve ‎şunu diyen bir yazı '‎BFE م BELEDİYESI BELEDİYES KIRIKKALE ИCЛE KALE ES S A E‎'‎‎ görseli olabilir

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x