Gündem

Kırıkkale Belediyesinden Okul Servislerine Sıkı Denetim

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi Zabıta Ekipleri, yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla birlikte okul servis aralarına yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

HABER: YELİZ ERDEM

Kırıkkale’de öğrencilerin ulaşımlarını sağlayan okul servislerini mercek altına alan Kırıkkale Belediyesi Trafik Zabıta Ekipleri, servis araçlarının şartlar hakkında denetim gerçekleştiriyor. Zabıta ekipleri okul servislerini tek denetleyerek araçlarda bulunması gereken belgeleri taşımayanlara ve çocukların güvenliği için alınması gereken önlemleri sağlamayan araçlara cezai işlem uyguladı.

Cezai İşlem Uygulandı

Ekipler, denetimlerde dur levhası, okul taşıtı yazısı, emniyet kemeri, iç aksamlar, dış karasör ve lastikleri “Okul Servis Araçları Yönetmeliği”nde belirtilen şartlar taşıyıp taşımadığı kontrol ediyor. Denetimlerde, kurallara uymayan araçlara ekipler tarafından cezai işlem uyguladı. Okul önlerinde gerçekleştirilen denetimlere ayrıca sürücülere yönelik bilgilendirme faaliyeti de yapıldı.

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu