Eğitim

Kırıkkale eğitiminin fotoğrafı çekilecek

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valisi Yunus Sezer, Ortaöğretim Okul Müdürleri ile bir araya geldi. Tarım, Turizm ve Sanayinin aynı şekilde kendi mecrasında yürüyen bölümler olduğunu ancak Milli Eğitimin en çok üzerinde durulması gereken bölüm olduğunu vurgulayan Vali Sezer, eğitim konusunda bir fotoğraf çekilmesi gerektiğini vurguladı.

 

KIRIKKALE KENDİ DİNAMİK PROGRAMINI HAZIRLAYACAK

Valilik Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleşen ve İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tüfekçi ile 34 Lise Müdürünün katıldığı toplantının açılışında konuşan Vali Sezer, Kırıkkale’de bütün alanlarda olduğu gibi Milli Eğitim alanında da, ilin kendi dinamik programının olması gerektiğini düşündüğünü kaydetti. Tarım, Turizm ve Sanayinin aynı şekilde kendi mecrasında yürüyen bölümler olduğunu ancak Milli Eğitimin en çok üzerinde durulması gereken bölüm olduğunu vurgulayan Vali Sezer, “Milli Eğitim konusunda bir fotoğraf çekmemiz lazım. Neredeyiz ve nereye gitmek istiyoruz? Eksikliklerimiz neler? Neye ihtiyacımız var? Tespit etmemiz gerekiyor. Bir taraftan da yaklaşık iki aydır anlattığımız ve gördüğümüz alanlarla ilgili olarak neler yapabiliriz onu planlamaya çalışıyoruz ve bu çalışmamız halen sürüyor” dedi.

 

BAŞARIMIZI ÖLÇMEMİZ VE GÖRMEMİZ GEREKİYOR

Okul Müdürleri ile yapılan bu toplantıların aynı zamanda; okulların akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler çerçevesinde atacakları adımları istişare etme imkanı sağladığını ifade eden Vali Sezer,  “Akademik başarı bizim için çok önemli. Öğrencilerimiz devlet okulundan da mezun olsa, özel okuldan da mezun olsa, farklı dallardan da gelse sonuçta aynı sınavda buluşuyorlar. Dolayısıyla akademik başarımızı ölçmemiz ve görmemiz gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

 

HER ÇOCUĞUMUZU SPORLA UĞRAŞMASINI SAĞLAMALIYIZ

İlimizde yaklaşık bin 300 kayıtlı sporcu olduğunu ve bunların % 90’ınına yakın kısmının ise öğrenci olduğunun altını çizen Vali Sezer, sporcu sayısı ve başarı grafiği karşılaştırıldığında, başarılı olan sporcu sayımızın çok fazla olmadığının görüldüğünü söyledi. Sezer, “Spor salonlarımızın okul alanlarına uzaklığı ve okulların fiziki mekan olarak yetersizlikleri söz konusu. İsteyen her çocuğumuzu sporla uğraşmasını sağlamalıyız, bu akademik başarıyı da etkileyecektir. Muhakkak her bir okulumuzu bir branşta ön plana çıkarıp öğrencilerimizi de farklı branşlara yönlendirmemiz lazım. Her okulumuza istenilen branşta antrenör sağlama imkanımız var.” dedi.

 

HEYECANIN OLDUĞU YERDE MUHAKKAK BAŞARI GELİR

Hafta sonu ilimizde yapılan Okullar Arası Türkiye Halter Şampiyonasına katılan öğrencilerin ve ailelerinin heyecanına ortak olduğunu aktaran ve turnuvaya  daha fazla okulumuzdan daha fazla öğrencimizin katılımının arzulandığını kaydeden Vali Sezer, “Bu neyi getirir? Bir heyecan getirir, bir motivasyon getirir bunlar önemli şeyler. Heyecanın olduğu yerde muhakkak başarı gelir. Eğer işler rutine binmiş, heyecan kaybolmuşsa o iş ölmüştür, rutin her şeyi öldürür.” şeklinde konuştu. Daha sonra, ilimiz genelindeki Ortaöğretim okullarının genel durumunun sunulduğu slayttın ardından, Ortaöğretim Okul Müdürleri söz hakkı alarak okullarının genel durumu hakkında bilgi sundular.

  • Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x