Manşet

Kırıkkale PMYO 9. Mezunlarını verdi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Polis Meslek Yüksekokulu 9’uncu dönem mezunlarını verdi. Okulun futbol sahasında düzenlenen mezuniyet töreninde 461 polis adayı mezun olarak diplomalarını aldı. Ailelerinde büyük ilgi gösterdiği törende konuşan PMYO Müdürü Salçuk Doğuş mezun polislerin ülkenin geleceğinin huzuru ve teminatı olduğunu vurguladı.

 

YAŞ KÜTÜĞÜNE PLAKET

Kırıkkale PMYO mezuniyet töreni okulun çim sahasında düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende polis adayları yemin etti. Yemin töreni öncesinde Kırıkkale PMYO 9’uncu dönem birincisi Salim Hakkür, yaş kütüğüne plaket çaktı. Kırıkkale Valisi Mehmet İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Selami Arslan ve İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, PMYO Müdürü Selçuk Doğuş dereceye giren öğrencilere çeşitli ödüller verdi. Okul Birincisine bin 500 TL para ödülü, ikinciye bin 250 ve üçüncüye bin TL para ödülü verilirken, Polis eşleri derneği tarafından tüm öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Polis adaylarına sadece ve sadece bu ülkenin kanunlarına bağlı olarak görev yapmaları gerektiğini hatırlatan Haktankaçmaz, “Üzerinizdeki bu şerefli üniformanın hakkını vermek için bugüne kadar sizlerin yetişmesinde katkısı olanlara karşılığını vermek için görevinizi en iyi şekilde yapmaya gayret edin” ifadesini kullandı.

 

KANUN ORDUSUNA KATILACAKSINIZ

Vali Haktankaçmaz “Meslek Yüksek Okulumuzda bir kısmı uygulamalı, bir kısmı teorik iki yıllık bir eğitim, bunun öncesinde almış olduğunuz eğitimler ve bugün burada Kanun ordusuna katılmak üzere hazır bir vaziyette görev başındasınız. Yemin ettikten sonra Türkiye’nin dört bir yanına görev yapmak üzere dağılacaksınız. Görevinizi yaparken, ilk başta bende dâhil olmak üzere; bütün bu milletin fertleri olarak yetişmemizde, bizlere bu imkânı sağlayan, kıt imkânlarla boğazından kesip bu güzel tesisleri, bugüne kadar okuduğumuz okulları bizlere sağlayan bu millete hizmetle yükümlü olduğumuzu, devlete sadakat görevimiz olduğunu, sadece ve sadece bu ülkenin, bu devletin kanunlarına bağlı olarak görev yapacağımızı, yapmamız gerektiğini sizlere hatırlatmak istiyorum. Görevinizi yaparken ben bu devletin gücünü temsil ediyorum, ben bu devletin verdiği yetkiyle bunu yapıyorum ve görevimin gereği olarak bunu yapıyorum düşüncesini, karşınızdaki suçluda olsa göstermek, ona göre davranmak durumundasınız. Sizlere bundan sonraki yaşantınızda ve görev alacağınız yerlerde başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

TÜRK MİLLETİNE SEVGİYLE BAĞLI

Kırıkkale PMYO Müdürü Selçuk Doğuş da ailelerin heyecanını yürekten paylaştığını belirterek, gençlerin artık zalimlerin ve hainlerin korktuğu, mazlumların ve mağdurların ise arkalarından dua ettiği yiğitler olduğunu vurguladı. Mezun polislerin ülkenin geleceğinin huzuru ve teminatı olduğunu dile getiren Doğuş, pırıl pırıl evlatları yetiştiren ve devletine hizmet etmeye adayan velilere de teşekkür etti. Müdür Doğuş “Sevgili öğrenciler, 2 yıllık eğitimin ardından mesai arkadaşlarımız olarak aramıza katılıyorsunuz. Çok şerefli bir mesleğe, binlerce şehit vermiş bir teşkilatın yeni neferleri olarak üzerinize düşen sorumluluğun bilincinde olduğuna inanıyorum. Bu sorumluluğu yerine getirirken adil, hukukun üstünlüğüne saygılı tarihin gördüğü en erdemli millet olan yüce Türk Milletine sevgiyle bağlı polisler olacağınıza olan inancım tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle sizleri yeni görev yerlerinize uğurlarken şehitlerimizi rahmetle anıyor, sizlere görevlerinizde başarılar diliyorum. Allah yar ve yardımcınız olsun” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx