Eğitim

Kırıkkale Üniversitesi Dünya Sıralamasında

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Üniversitesi, Dünya’nın önde gelen Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşlarından biri olan Times Higher Education (THE) tarafından belirlenen 2024 Dünya Üniversite Sıralamalarında bu yıl da 1501+ bandında yer aldı.

HABER: YELİZ ERDEM

2023 yılında  THE’da ilk kez sıralamaya giren Kırıkkale Üniversitesi ile birlikte, bu yıl 108 ülke ve bölgeden 1904 üniversite sıralamada yer almayı başardı. Bu kurumlara ek olarak veri sağlayan ancak sıralamada yer almak için uygunluk kriterlerini karşılayamayan 769 üniversite daha “raportör” statüsüyle listelendi. Türkiye’den yetmiş beş üniversite sıralamada yer alırken yirmi iki üniversite de raportör olarak listelendi.

Bu yılki sıralamada, 2673’ten fazla kurumdan veri toplandı ve 16.5 milyon araştırma yayınında 134 milyondan fazla atıf incelendi. Ayrıca, dünya çapında 68.402 bilim insanından toplanan anket cevapları analiz edildi. Dünya Üniversite Sıralamaları, her biri yükseköğretimde mükemmelliğin önemli bir alanını temsil eden 5 başlık altında değerlendirmelere göre oluşturuldu. Öğretim (Teaching), Araştırma (Research), Atıflar (Citations), Sanayi geliri (Industry income) ve Uluslararası görünüm (International outlook). Kırıkkale Üniversitesi en yüksek sıralaması 873.sırada yer aldığı Araştırma (Research) başlığı oldu.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu