Eğitim

KIRIKKALE’DE ÇOCUKLAR BİLİM MERKEZİNDE

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi, çocuklara yönelik çalışmalar kapsamında Bilim Merkezinde Robotik Kodlama Atölyesinde geleceğin bilim adamlarını ağırladı.

HABER: TAHİR ERDEM

 

YOĞUN İLGİ GÖRDÜ

Kırıkkale Belediyesi Hafta Sonuna Bilim Kat diyerek 7 – 15 yaş arası çocukları bu hafta sonu Bilim Merkezine davet etti. Kırıkkale Belediyesi Bilim Merkezince düzenlenen robotik kodlama eğitimine çocuklar büyük ilgi gösterdi. Cumartesi ve Pazar günleri düzenlenen Robotik Kodlama etkinliğinde çocuklara algoritma mantığı, analitik ve eleştirel düşünme becerilerini bir araya getirerek problem çözme yeteneğinin yanı sıra bilgisayarlarını programlama ve yaratıcılıklarını geliştirme için eğitimler verildi. Teknolojinin ve bilimin önemine vurgu yapan Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “Vizyon projelerimiz arasında göstermiş olduğumuz Bilim Merkezimiz de her gün dolu dolu geçiyor. Yoğun ilginin gördüğü yerlerden birisi de Robotik Kodlama Atölyemiz. Teknolojinin bu kadar gelişmiş olduğu bir dönemde çocuklarımıza da fırsat eşitliği sağlanabilmesi adına bu projeyi başlattık. Robotik Kodlama Atölyesi’nde hafta sonu çocuklarımız eğitim aldılar. Geleceğimizin emaneti olan çocuklarımıza sunacağımız her şeyin bizim için ayrı bir yeri var.” ifadelerini kullandı.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu