Manşet

Kırıkkale’de Devlet Su İşleri Sınıfta Kaldı

Yukarı Mahmutlar’da bulunan Haydar Ağa Benzinliği arkasında derenin taşması sonucunda binlerce ekili alan ve ev sel suları altında kaldı.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Yukarı Mahmutlar’da bulunan Haydar Ağa Benzinliği arkasında derenin taşması sonucunda binlerce ekili alan ve ev sel suları altında kaldı.

Haydar Ağa benzinliği arkasında bulunan köylüler, Devlet Su İşleri’ni (DSİ) uyarmalarına rağmen bir türlü sonuç elde edilmediği söylendi. Vatandaşlar son yağan yağmurla birlikte binlerce lira zarara uğradı.
Vatandaşlar, “Yaklaşık 4 yıl önce yapılan kanal, geçtiğimiz yıl yağan yağmurlarla birlikte doldu. Bu durumu DSİ’ye ve CİMERE bildirdik. Fakat bir sonuç elde edemedik. DSİ’den geldiler fakat ‘İş makinemiz yok diyerek’ gittiler. Bu sene yağmurlarla birlikte dere taştı ve felaket yaşadık. Ekili alanlarımız ve evimiz sular altında kaldı. Bütün emeğimiz gitti. Uyarılarımıza kulak asılmadı.Bizim zararımızı kim ödeyecek diyerek” sitemlerini dile getirdiler.

 

  • - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x