ManşetSağlık

Kırıkkale’de Hileli Ürün Satıp Ceza Yazılan Kasap Kim

Tarım ve Orman Bakanlığı'nca taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün kamuoyuyla paylaşıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tek Tek Açıkladı
Tarım ve Orman Bakanlığınca, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve enerji içeceğinin yer aldığı 618 firmaya ait 1211 parti ürün kamuoyuna açıkladı.

Ceza Yazılan Kasap Kim 
Geçtiğimiz günlerde de Tarım İl Müdürlüğü tarafından Kırıkkale’de Kasap İşletmesinde sağlık ve hijyen koşullarına uyulmadığını.Son tüketim tarihi geçmiş tavuk ürünleri çamaşır suyu ile yıkanıp lokantalara satışı yapıldığını. Ayrıca mühürsüz, kaçak kesimi yapılan et ürünleri akşam saatlerinde işletmeye getirilip maden suyu ile yumuşatılıp sucuk, köfte üretimi yapılıp cafelere satışının yapıldığı. Soğuk hava dolabında sağlıksız et ürünleri bulundurduğu.Ürünlerin toptan satışının yapıldığı işletmelerin özellikle sorulması gerekmektedir. Bu et ürünlerini, Üniversite civarındaki işletmelere, cafelere satmaktadır. İşletmede bulunan sucuk ve köfte ürünleri özellikle kontrol edilmelidir. Şikayetçiyim, denetlenmesini istiyorum diyen bir vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçti ve bu Kasaba yüklü miktarda ceza kesildi ancak kamuoyu Tarım ve Orman Bakanlığının yaptığı gibi Kırıkkale’de usulsüz ürün satan firmaların deklare edilmesini istiyor insan sağlığı ile oynayarak para kazanan bu vicdansızların açıklanması gerekmektedir şeklinde açıklamalarda bulundu.

Tarım Bakanlığının Ülke Genelinde Yapmış Olduğu Denetimler Sonucu Hileli Ürün Satan Firmaların Listesi
Konuyla ilgili tağşiş ve taklit yapan firmalarla ürünler Tarım ve Orman Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunuyor.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Kimler Neler Demiş?

avatar
  Subscribe  
Bildir
Başa dön tuşu
Kapalı