Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
KırıkkaleYaşam

Kırıkkale’de suyun önemi anlatıldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Valiliği toplantı salonunda Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında Suya Vefa toplantısı ve Tarımsal Üretimin Planlanması teknik komite toplantısı yapıldı.

TARIMSAL ÜRETİM PLANLAMASI

Tarım ve Orman Bakanlığı, İklim değişikliği ve su kısıtının sebep olabileceği gıda krizini önleyecek, sürdürülebilir tarım ve hayvancılık için tarımsal üretimin planlanmasını ve yönetilmesini sağlayacak önemli bir adım attı. “Tarımsal Üretimin Planlanması Hakkında Yönetmelik”14 Eylül 2023 tarihinde Resmi Gazete ‘de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nca ‘Suya vefa göstermezsek, veda edeceğiz’ ilkesiyle başlatılan Su Verimliliği Seferberliği kapsamında Kırıkkale’de Suya Vefa toplantısı ve Tarımsal Üretimin Planlanması teknik komite toplantıları gerçekleştirildi. Yapılan toplantılarda, suyun bilinçli, doğru kullanımı ve tasarrufu için fikir alışverişlerinde bulunuldu.

DESTEKLERDEN FAYDALANIN

Resmi gazetede yayımlanan yönetmelik ile tarımsal üretimin daha öngörülebilir ve yönetilebilir olmasını sağlayarak çiftçilerin değişen iklim koşullarına uyum sağlamaları, tapu ve mülkiyet sorunları yüzünden eklenemeyen arazilerin sisteme kaydı ile desteklemelerden faydalanmaları amaçlanıyor. Bu kapsamda Kırıkkale Valiliğinde, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz başkanlığında Tarımsal Üretimin Planlanması teknik komite toplantısı gerçekleştirildi.
Haber: Tahir Erdem

 

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu