Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
KırıkkaleYaşam

Kırıkkale’de yeni kaynak şebekeye dahil ediliyor

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale Belediyesi tarafından yeni su kaynağı araştırma çalışmaları kapsamında geçtiğimiz günlerde Çullu Mahallesinde tespit edilen su kaynağı şebekeye dahil ediliyor. Çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Mehmet Saygılı çalışmaların son durumu hakkında ilgililerden bilgi aldı.

6 AYRI KUYU AÇILDI

Vatandaşların daha sağlıklı su kullanması için çalışmalarını sürdüren Kırıkkale Belediyesi yeni kaynak arayışları kapsamında geçtiğimiz aylarda Çullu bölesinde yeni bir kaynak tespiti yapmıştı. İş makineleriyle bölgede yapılan çalışmayla açılan kuyulardan su basma işlemleri başladığı öğrenildi. Kuyulardan basılan su yeni yapılan depoda toplanırken, depodaki suyun şebekeye verme çalışmalarının son aşamada olduğu belirtiliyor. 6 ayrı kuyudan temin edilen suyun saniyede 250 litre ile şehir şebekesine dahil edilmesiyle önemli bir çalışma tamamlanmış olacak.

BAŞKAN SAYGILI ÇALIŞMALARI YERİNDE İNCELEDİ

Çalışmaların hızla devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Mehmet Saygılı “İlimiz içme suyu alt yapı yenileme çalışmaları kapsamında Akşemsettin Mahallemizde bulunan 10 bin tonluk su deposunun ve Çullu Mahallemizde tespit ettiğimiz suyun sisteme dahil etme çalışmalarını yerlerinde inceledik. Yeni kaynağımız ile su depomuzun sisteme dahil olmasıyla birlikte hem kayıp kaçak oranı düşecek, hem de daha sağlıklı su kullanmış olacağız. İlimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.
Haber: Yeliz Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu