Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
GündemKırıkkale

Kırıkkale’den İsrail’e tepki!

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK), Gazze’de acilen insani ateşkes talep edilen karar tasarısının ABD tarafından veto edilmesi Kırıkkale’de tepkiyle karşılandı. Nur Camii Külliyesi önünde basın açıklamasında bulunan TÜGVA Kırıkkale İl Temsilcisi Muhammet Taha Ulusoy “ABD, 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak, İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir” diye konuştu.

18 BİN MASUM İNSAN KATLEDİLMİŞTİR

TÜGVA Kırıkkale İl Temsilciliği Kırıkkale merkez Nur Cami Külliyesi önünde basın açıklamasında bulundu. Bazı STK temsilcilerinin de destek verdiği asın açıklamasında konuşan TÜGVA Kırıkkale İl Temsilcisi Muhammet Taha Ulusoy “Gazze’de, terör devleti İsrail tarafından yapılan soykırım, insanlık tarihine kara bir leke olarak geçmekte, bütün dünya bu soykırıma şahit olmaktadır. Son 68 günde İsrail tarafından 18 bin masum insan katledilmiştir. 7 bin 112’si çocuk, 4 bin 885’i kadın olmak üzere, binlerce masum, ibadethanelerin, okulların, hastahanelerin bombalanması sonucu acımasızca öldürülmüştür. Bu rakamlar bir matematik hesaplaması değil, katledilen masum insanlardır. Savaş hukukunun, evrensel insan haklarının ,alt üst edildiği bu saldırılar, şüphesiz bir soykırımdır. Dünya halkları bu soykırıma, bu katliama sessiz kalmamış, tepkiler göstererek ülkelerin harekete geçmesi çağrısında bulunmuştur” ifadesini kullandı.

AMERİKA, İSRAİL’İN BARBARLIĞINA ORTAK OLMUŞTUR

İl Temsilcisi Ulusoy “Her ne kadar çok geç kalsa da, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi de bu çağrılara cevap vererek, ateşkes ilan edilmesi için harekete geçmiştir. Ne yazık ki yapılan oylamada, bütün üyeler oy birliği ile ateşkes yapılmasını talep ederken, ABD’nin veto etmesi sebebiyle, karar alınamamış, reddedilmiştir. ABD, 13 Birleşmiş Milletler üyesi ülkeyi karşısına alarak, İsrail’in katliamına ortak olduğunu tescillemiştir. Böylece Amerika tarihine de, İsrail barbarlığına ortak olmak, bir kara leke olarak yazılmıştır. Bu red kararı, şüphesiz Amerikan halkının değil, iktidarda bulunan Siyonist Biden hükümetinin bir kararıdır. Artık özgürlük, barış, insan hakları konusunda Amerika hükümetinin, hiçbir iddiası ve samimiyeti söz konusu olamaz. Bu kararla dünyanın da 5’ten büyük olduğu açıkça görülmüştür” diye konuştu.

RED KARARINI KINIYORUZ

Red kararına tepki gösteren Ulusoy “Artık Amerika, insanlığın gözünde özgürlük ve insan hakları ülkesi değil, barbarlık, zulüm, ırkçılık ve katliam ülkesi olarak tanımlanacaktır. Daha iyi, daha adil bir dünya için ,bu red kararını kınıyor, bütün dünya halklarını Amerika’ya karşı harekete geçmeye davet ediyoruz. Dünya, Amerika’ya hükmeden Siyonist zalimlerden elbette daha büyüktür. Müslümanlar muzaffer olacaktır, onurlu ve izzetli Gazze halkının dik duruşu, katil İsrail’in sonunu getirecektir. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi yeniden reforme edilmeli, bütün dünya milletlerini karşısına alan Amerika, bu katliama ortak olmanın bedelini ödemelidir. İşgal edilen Filistin topraklarındaki bu zulmün hesabı, insanlık vicdanıyla birlikte, hukuk önünde elbette sorulacaktır. Gazze kasapları, uluslararası mahkemelerde, eylemlerinin hesabını verecektir. Son nefesimize kadar, Gazzeli masum sivillerin yanında olacak, suçlular cezalandırılana kadar, her platformda girişimlerde bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

Haber: Taki Erdem

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu