Gündem

Kırıkkale’den samimiyet gördük

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Son emniyet müdürleri kararnamesiyle KOM Daire Başkanlığına atanan İl Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu Kırıkkale’ye veda ederken, yeni İl Emniyet Müdürü Günter Şenses görevine başladı. Kurbanlar kesilerek, davul zurna eşliğinde Kırıkkale’ye veda eden KOM Daire Başkanı Çorumlu “Kırıkkale’de samimiyet gördük, Kırıkkale’de vatan sevgisi gördük, Kırıkkale’de dürüstlük ve yiğitlik gördük. Kırıkkale bana dostluk ve samimiyet verdiniz bize” diye konuştu.

 

DEVİR TESLİM TÖRENİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Daire Başkanlığına atanan Kırıkkale Emniyet Müdürü Mahmut Çorumlu, çok sayıda vatandaşın katıldığı törenle uğurlandı. Törende, Kilis Emniyet Müdürlüğünden Kırıkkale’ye atanan Emniyet Müdürü Günter Şenses, görevi KOM Daire Başkanlığına atanan Mahmut Çorumlu’dan devraldı. İl Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen uğurlama töreninde konuşan Çorumlu, Kırıkkale’de görev yaptığı sürede samimiyet, vatan sevgisi, dürüstlük, yiğitlik ve görülebilecek değerlerin en güzelini gördüğünü söyledi. Kırıkkale’nin kendisine verilebilecek en güzel hediyeleri verdiğini dile getiren Çorumlu, “Herkesten Allah razı olsun. Hakkınızı helal edin”. Yolu vatan sevgisinden geçen herkesle bir gün bir yerde buluşmak üzere.” dedi.

 

BİZE YÜKSEK BİR ÇITA BIRAKTI

Kırıkkale Emniyet Müdürlüğüne atanan Günter Şenses de Mahmut Çorumlu’nun kendilerine çok yüksek bir çıta ve hedef bıraktığını, yokluğunun telafi edilmesinin mümkün olmayacağını belirtti. İl Emniyet Müdürü Günter Şenses, “Büyük hedefler bıraktı onun yokluğunu telafi etmek mümkün değil. Onun yaptıklarına yanaşmaya çalışacağız inşallah. Çok kıymetli bir müdürümüzü uğurluyoruz buradan” şeklinde konuştu. Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, “Kırıkkale İl Emniyet Müdürümüzü aynı zamanda da kıymetli bir dostumuzu uğurluyoruz bu şehrimizden Biz onu bırakmayacağız da kendisi Kırıkkaleli. Bunu açık ve net bir şekilde söylüyorum. Kırıkkale’nin bir hemşehrisi. Hiç şüphemiz yok ki gittiği yerde de çok başarılı olacak. Daha üst makamlarda devletimize-milletimize hizmetler edecek. Kırıkkale de kendisini burada çok sevdi, buradaki sevgi gösterisi de bunun en önemli tanığı. Rabb’im yolunu açık etsin” diye konuştu.

 

KURBANLER KESİLDİ

Konuşmaların ardından Çorumlu, davul zurna eşliğinde emniyet personeli ve vatandaşlarla tek tek vedalaştı. Bu sırada bir vatandaş, Çorumlu’ya parmağındaki yüzüğü çıkararak hediye etti. Belediye Başkanı Saygılı da uğurlama sırasında kesilen kurbanların kanından Çorumlu ve Şenses’in alnına sürdü. Uğurlama törenine, emniyet personeli, siyasi partileri yöneticileri ve üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha Fazlasını Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu Habere de Göz Atın!
Kapalı
Başa dön tuşu