Ahmet Önal | Kırıkkale Belediye Başkanı - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri
Spor

Kırıkkaleli Zeynep’ten Türkiye derecesi

Antalya'da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası tamamlandı. Kırıkkale’yi temsilen yarışmaya katılan Zeynep Gökdemir, 8 yaş kategorisinde Türkiye dördüncüsü oldu.

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Antalya’da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası tamamlandı. Kırıkkale’yi temsilen yarışmaya katılan Zeynep Gökdemir, 8 yaş kategorisinde Türkiye dördüncüsü oldu.

KIRIKKALE İÇİN ÖNEMLİ BAŞARI

Antalya’da düzenlenen 2024 Türkiye Küçükler ve Yıldızlar Satranç Şampiyonası tamamlandı. Türkiye Satranç Federasyonu (TSF) tarafından Belek Turizm Merkezi’ndeki bir otelde gerçekleştirilen şampiyonada, Türkiye’nin 81 ilinden ve KKTC’den yaklaşık 2 bin 500 sporcu yarıştı. TSF Başkanı Gülkız Tulay, şampiyonanın kapanış ve ödül töreninde yaptığı konulmada, dereceye giren sporcuları kutlayarak, Türk satrancında başarı çıtasını yükseldiğini söyledi.

SATRANCA OLAN İLGİ ARTIYOR

Antalya’daki organizasyonun Avrupa’nın en büyük katılımlı şampiyonalarından biri olduğunun altını çizen Tulay, “Altyapıya yaptığımız yatırımlar, birbiri ardına hayata geçirdiğimiz projeler, çalışmalarımız ülkemizde yediden yetmişe herkesin satranca olan sevgisini besliyor, büyütüyor. Uluslararası turnuvalarda elde ettiğimiz başarılar, Türk satrancının satranç dünyasında artık önemli bir yeri olduğu gerçeğine işaret ediyor.”

KIZLAR KATEGORİSİNDE BAŞARI

Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Hamza Güneş, “Şampiyonada, Türkiye’nin 81 ilinden ve KKTC’den 2 bin 500’ü aşkın sporcu şampiyonluk için hamle yaptı. 22 sporcuyla katıldığımız turnuvada ilimiz adına yarışan Zeynep Gökdemir 8 yaş kızlar kategorisinde Türkiye 4. olarak Milli Takım’a girmeye hak kazanmıştır. Sporcumuzu tebrik eder başarılarının devamını dileriz” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Subscribe
Bildir

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x