Yaşam

Kızılırmak yine can aldı

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Özellikle yaz aylarında boğulmalara sahne olan Kızılırmak bin can daha aldı. Haziran ayı içerisinde ayağının kayması sonucu suya düşen 22 yaşındaki Zeynep Daldal’ın boğulmasının ardından önceki gün Kırıkkale Belediyesi Su Altı kurtarma ekiplerinin sudan çıkardığı ve Tıp Fakültesinde yoğun bakıma alınan 15 yaşındaki Suriyeli Muhammed Dakhini’de hayatını kaybetti.

 

KURTARMA EKİPLERİ ÇIKARMIŞTI

Kırıkkale’de iki gün önce Kapulukaya Baraj Gölü’nde boğulma tehlikesi geçiren Suriyeli çocuk, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Karaahmetli köyü Kapulukaya Baraj Gölü’nde 5 Ağustos’ta boğulma tehlikesi geçirerek Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınan Suriyeli Muhammed Dakhini (15), yaşam mücadelesini kaybetti. Dakhini, 5 Ağustos’ta ailesiyle Kapulukaya Baraj Gölü’ne piknik yapmaya gitmiş, serinlemek için girdiği gölde bir süre sonra gözlerden kaybolmuş, Kırıkkale Belediyesi Su Altı Kurtarma ekiplerince sudan çıkarılarak Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alınmıştı.

 

YETKİLİLER UYARIDA BULUNDU

Yaz aylarında serinlemek için Kızılırmak’ı kullanmak isteyen vatandaşlara uyarılarda bulunan Kırıkkale Belediyesi Su Altı kurtarma ekibi uzmanları “Boğulmalar yaz aylarında karşılaştığımız acil olayların başında geliyor. Yaz aylarında serinlemek için göl, gölet, baraj ve Kızılırmak’a öğrenci ve vatandaşlar girmemelidir. Kırıkkale’de bu tip yerlerde suya girmek çok tehlikeli olduğu gibi, en ufak bir hatada insanlar boğulma gibi durumlarda bunu canları ile ödemektedir. Boğulmalar tatlı sularda kısa süre içinde gerçekleşmekte ve insanlarımız ölmektedir. İnsanlarımızın ölmemesi için göl, gölet, ırmak ve barajlara girmemeli, serinlemek için vatandaşlarımızın Kırıkkale’de mevcut bulunan ve kontrolleri yapılan güvenli havuzları tercih etmeleri gereklidir. Vatandaşlarımızın bu konuda gerekli hassasiyeti göstermelerini, özellikle çocuklarımızın bu konuda uyarılmalarını bekliyoruz” ifadesini kullandılar.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx