Eğitim

KOP’TAN MİZAÇ MERKEZLİ EĞİTİM

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Aralarında Kırıkkale’nin de bulunduğu bölgede faaliyetlerini sürdüren KOP İdaresi Başkanlığı, idare bünyesinde hizmet yürüten tüm personellerine yönelik ‘Enneagram ile Mizaç Merkezli Eğitim’ Semineri düzenlendi.

HABER: YAKUP ÖZCAN

CAN ÇIKAR HUY ÇIKMAZ

KOP İdaresi Başkanlığı, idare bünyesinde hizmet yürüten tüm personellerine yönelik ‘Enneagram ile Mizaç Merkezli Eğitim’ Semineri düzenlendi. Kişinin önce kendi mizacını tanıması amaçlanan seminerde bireylerin iş ve özel hayatlarında ilişki kurdukları insanları da daha yakından tanımaları için pratik bilgiler sunuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına bağlı faaliyet yürüten Konya Ovası Projesi (KOP) Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı, hizmet içi eğitim çalışmalarına devam ediyor. İdarenin Büyük Selçuklu Konferans salonunda düzenlenen ‘Enneagram ile Mizaç Merkezli Eğitim’ Semineri, KOP personelinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Kişisel gelişim faaliyetlerinin insanı bireysel ve toplumsal farkındalıklara sevk ettiğini gerek iş gerekse özel hayatta daha kaliteli iletişim ve gözlem yapabilme fırsatları sunduğuna dikkat çeken KOP İdaresi Başkanı Dr. Murat Karakoyunlu, doğuştan gelen farklılıkların farkında olabilmek, ikili ve toplumsal iletişimlerde bu farklılıkları göz önünde bulundurarak insanlarla doğru iletişim kurabilmenin yolunun ilk önce insanın kendi mizacını tanımasından geçtiğini söyledi. Eğitimci ve İş insanı Muammer Küçükyazıcı ise konuşmasına insan mizacının,asla değişmeyecek olan temel psikoloji olduğunu ifade ederek başladı. İnsan iletişimini etkileyen temel faktörün yine insanın kendi mizacı olduğunu söyleyen Küçükyazıcı, Enneagram Mizaç Merkezli Eğitim Semineri ile her insanın çok farklı yapılarda olduğu gerçeğini daha net bir şekilde gözlemlenebildiğini vurguladı. Mizacın hayatı anlama, yorumlama ve yaşanılan hayata verilecek tepki sistematiği olduğunu hatırlatan Küçükyazıcı, ataların ‘İnsan yedisinde ne ise yetmişinde odur’ ve ‘Can çıkar huy çıkmaz’ sözleriyle de özetlediklerine dikkat çekti.

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu