Eğitim

Köy Çocuklarına Türkiye Yüzyılı Planetaryum Gösterisi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Millî Eğitim Bakanlığınca gerçekleştirilecek cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında, Mardin’de ilkokul seviyesinde eğitim gören köy çocukları, Türkiye Yüzyılı Planetaryum Gösterisi ile uzay yolculuğunu deneyimleyecekler. 

KAYNAK: MEB

Türkiye; son yirmi yılda havacılık, uzay, sanayi ve teknoloji alanında hem bölgesinde hem de dünya genelinde yaptığı çalışmalarla 2023 yılında Türkiye Yüzyılı vizyonuyla en iyi olma yolunda ilerlerken öğrenciler, MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde BİLSEM atölyeleriyle tanışarak çeşitli etkinliklere katılıyor.

Bu kapsamda Mardin’deki Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezinde 25-29 Eylül 2023 tarihleri arasında Artuklu ilçesinde ilkokul seviyesinde eğitim gören köy çocuklarına yönelik düzenlenecek Türkiye Yüzyılı Planetaryum Gösterisi ile öğrenciler uzay yolculuğunu deneyimleyecekler.

 

Otomatik taslak - Kırıkkale Haber, Son Dakika Kırıkkale Haberleri

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
Başa dön tuşu