Ekonomi

KTSO’dan Gümrük Müdürlüğü Talebi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Kırıkkale TSO Temmuz ayı Meclis toplantısı Ömer Akçelik başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda, Kırıkkale’de Gümrük Müdürlüğü kurulmasına yönelik girişimlerde bulunmak üzere bir komisyon kurulması kararı alındı.

19 PİLOT İL ARASINA KIRIKKALE DE DAHİL EDİLDİ

Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz ayı toplantısı Ömer Akçelik başkanlığında TSO toplantı salonunda gerçekleştirildi. Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Harun Özer’in okuduğu Haziran ayı gelir-gider tabloları ve aylık mizanın oylanmasının ardından söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Varlı, Keskin’de yapılacak Meslek Lisesi ile ilgili olarak meclis üyelerini bilgilendirdi. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 24 derslikli Meslek Lisesi yapılacak 19 pilot il arasına Kırıkkale’nin de dahil edildiğini ve uygulamanın ilk olarak Kırıkkale’de yapılmasının planlandığını belirten Varlı, Kırıkkale merkezde okul açığı bulunmadığı ve Keskin’de meslek lisesi ihtiyacı bulunduğu için projenin Keskin’de gerçekleştirilmesine karar verildiğini iade etti.

GÜMRÜK MÜDÜRLÜĞÜ KURULMASI İHRACATI HIZLANDIRIR

Toplantıda gündem dışı söz alan meclis üyesi Mehmet Emin Hayvacı, Kırıkkale’de ihracat yapan firmaların karşılaştıkları en büyük sıkıntılardan birinin ilimizde Gümrük Müdürlüğü bulunmaması olduğuna dikkat çekti. Konuşmasında Serbest Bölge ya da Gümrük Müdürlüğü kurulması halinde ihracat yapan firmaların işlerinin daha kolay işleyeceğine inandığını belirten Hayvacı, oda olarak bu konuda girişimlerde bulunulması teklifinde bulundu. Kırıkkale’de ihracat yapan firma sayısının artması durumunda bu tür kolaylıklara daha rahat erişilebileceğini ifade eden Yönetim Kurulu Başkanı Varlı, konunun araştırılması ve bakanlıklar nezdinde görüşmelerde bulunulması için bir komisyon kurulabileceğini söyledi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx