Eğitim

MEB’den Deprem Bölgesine Psikoeğitim Desteği

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Millî Eğitim Bakanlığı, deprem bölgesinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara travma konusunda psikoeğitim desteği sunmaya devam ediyor.

KAYNAK: MEB

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremlerin ilk gününden itibaren tüm birimleriyle sahada faaliyetlerini sürdüren Millî Eğitim Bakanlığı; fiziki, sosyal ve psikolojik çalışmalarına devam ederek bölgedeki yaraları sarmaya çalışıyor.

Bu kapsamda Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, deprem bölgesinde görev yapan rehber öğretmen ve psikolojik danışmanlara 2023-2024 eğitim öğretim yılı içinde sunacakları hizmetin etkinliğini artırmak amacıyla program uygulanıyor. Ayrıca yine aynı çerçevede travma konusunda uzman psikolojik danışmanların psikoeğitim uygulamaları ile birlikte “Akademisyen Buluşmaları” da gerçekleştiriliyor.

Çalışmalarda, bölge dışından görevlendirilen travma konusunda deneyimli 17 saha koordinatörü ve 86 rehber öğretmen/psikolojik danışman görev yapıyor. Şu an beş ilde eş zamanlı olarak başlatılan çalışmalar, 49 ilçede görev yapan 2 bin 744 rehber öğretmen/psikolojik danışmanın katılım ile sürdürülüyor.

AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan

Haber71.Net Editör

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
AK Parti Hacılar Belediye Başkan Adayı Osman Erdoğan
Başa dön tuşu