Siyaset

MHP’li Öztürk’ten engelli vatandaşlara istihdam teklifi

Haber71.Net - Google News | Abone Ol

Milliyetçi Hareket Partisi Kırıkkale Milletvekili Av. Halil Öztürk; kamuda engelli vatandaşlara yeni istihdam alanları açılması için TBMM’de kanun teklifi verdi.

KAMUDA 11 BİN 357 ENGELLİ KADROSU BOŞ

Konu hakkında açıklama yapan Öztürk, “Engelli vatandaşlarımıza sosyal, ekonomik ve siyasal yaşama etkin ve eşit vatandaşlar olarak katılmalarını sağlamak amacıyla başta Anayasa olmak üzere pek çok yasal düzenleme yapılmıştır. Ülkemizdeki işsiz tüm vatandaşlarımız için istihdam sorunu, halen ekonominin eksik ayağı olarak karşımızda durmaktadır.” diyerek, özellikle engelli vatandaşlarımızın gelinen noktada; halen kamuda ve özel sektörde yeteri kadar iş imkânı bulamadığını belirtti. Bugün kamuda halen 11 bin 317 engelli kadrosunun boş tutulduğunu belirten Öztürk, “Kamudaki engelli kadrolarına, bu zamana kadar neden atama yapılmadığı ise tam bir muammadır. Bu alandaki yöneticiler önümüzdeki dönemde samimiyet testine tabidir. Engelli kadroları herhangi bir bahaneye sarılmadan doldurulmalı, beraberinde gerek kamuda, gerekse özel sektörde engelli vatandaşlarımız için yeni istihdam kapıları açılmalıdır. Sosyal devlet anlayışında olması gereken; tüm engelli vatandaşlarımıza iş imkânı sağlayıp, onların çalışma ve sosyal alanda yaşadıkları mağduriyeti gidermek olmalıdır. Bu yüzden; engelli vatandaşlarımızın kamuda çalışma alanlarının genişletilmesi adına hazırlamış olduğum ve TBMM’ye sunduğum kanun teklifim ile, kamu kurumlarının vermiş oldukları hizmet alanı ile ilgili çağrı merkezleri kurma zorunluluğu getirilmektedir. Kurulacak olan bu çağrı merkezlerinde de; engelli vatandaşlarımızın istihdam edilmeleri amaçlanmıştır. İnanıyorum ki; tüm partilerimiz engelli vatandaşlarımıza yönelik bu kanun teklifimi destekleyecektir” ifadesini kullandı.

ENGELLİ VATANDAŞLARIMIZ YILIN SADECE BİR GÜNÜNDE HATIRLANMAMALI

Engelli vatandaşların yılın sadece bir gününde değil, her gününde hatırlanması gerektiğini vurgulayan Öztürk, açıklamasına şu şekilde devam etti; “Hepimiz engelli adayıyız. Günün birinde hepimizin birer engeli olma durumu söz konusudur. Bu bakımdan; empati yaparak, gelişmiş ülkelerin engellilere yönelik hizmetleri de göz önünde bulundurularak, önümüzdeki dönem bu alanda geniş ve kapsamlı adımlar atılmalıdır. Engellisine, yaşlısına, malûlüne, gazisine öncelik tanımayan politikaların ömrü çok uzun olmayacaktır. Bu bilinçle hareket edildiği takdirde; Milliyetçi Hareket Partisi’nin savunduğu gerçek anlamdaki sosyal ve ekonomik gelişmişliğe sahip olunacaktır.” dedi.

Haber71.Net Editor

Kırıkkale'nin Haber Portalı Haber71.Net'in editörü tarafından Kırıkkale haberlerinin son dakika ve hızlı bir şekilde ziyaretçilerine ulaştırmayı hedeflemektedir.
0 0 votes
Haber Değerlendirme
Abone Ol
Bildir

guest

Captcha Plus loading...

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu
0
Bu habere yorum yapmak için yorum alanına geçinizx